Ģimenes studija

Latvijā aizvien samazinās bērnu lasītprasme

Ģimenes studija

Mācību līdzekļu saraksti vecākiem skolai un bērnudārzam: ko drīkst un nedrīkst prasīt

Kā atpūsties, lai atvaļinājums nekļūtu par pārbaudījumu pāra attiecībām?

Psihoterapeits: Atvaļinājums kā izaicinājums liecina par problēmām pāra attiecībās

Laulātiem pāriem kopējs atvaļinājuma ceļojums vai ceļojums kopā ar bērniem var kļūt par attiecību pārbaudījumu, ja ceļojums nav pietiekami plānots un katram no partneriem ir savas gaidas. Psihoterapeits Artūrs Miksons un klīniskā psiholoģe Kristīne Balode Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" skaidro, ka attiecības ir kā dzīvs organisms, kuram pārformēšanās ir nepieciešama, nesaskaņu gadījumā jāmācās būvēt attiecības, tās uzlabot arī atvaļinājuma laikā.

"Agrāk atvaļinājums bija atpūta no darbiem. Tagad cenšos atvaļinājumu plānot, lai uzlādētos un restartētos. Brīdis, kad dod laiku tikai sev," savus atvaļinājuma paradumus raksturo psihoterapeits Artūrs Miksons. Raidījuma viese, klīniskā psiholoģe Kristīne Balode pauda, ka jau 10 gadus nepiekopj atvaļinājuma kultūru, bet ikdienā domā par sabalansētu darbu. "Ņemot vērā manu radošo darbošanos, atvaļinājumu sistēma nedarbojas."

Raksturojot pāru atvaļinājumus, Miksons saka, ka ir normāli, ka attiecību sākuma posmā atvaļinājums ir "ar rozā brillēm". Šo periodu nomaina ikdienas attiecības, kad atvaļinājums kļūst par izaicinājumu, jo ieraugām partneri citā leņķī. Svarīgi, ko mēs ar to darām, kādus pamatus ieliekam dzīvei uz priekšu.

Paterni, kā atvaļinājumus vadīs, tiek radīti pārim attiecību sākumā. Ja atvaļinājumi ir kā izaicinājumi, tad tas ir kā indikators, ka attiecībās ir problēmas.

Attiecības ir dzīvs organisms, pārformējoša pieredze ir tā, kas bieži trūkst.  Ja runājam par ilgtermiņa attiecībām – mums katram ir savi izaicinājumi, kas kļūst arī par attiecību izaicinājumu, skaidroja Balode.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Tāpat svešums attiecībās neiezogas vienā dienā. Nevis strīdēties, kuram no mums ir taisnība, bet atkāpties un mācīties būvēt attiecības. Ir pieņemami, ka dzīvē esam dažādās pozīcijās. Cilvēkam, lai ieietu atslābumā, sāktu atvaļinājumā reāli būt, nepieciešams laiks. Jaunie vecāki ir atsevišķa kategorija, kura mācās dzīvot attiecību jaunajā formā. Problēma ir ar lielajiem jautājumiem, par kuriem bieži nerunā, viens no tiem – seksuālās attiecības. Bieži konflikts ir iespēja izvairīties no kaut kā, uzskata Balode.

Ja pirms atvaļinājuma nav sarunas par to, ko no atvaļinājuma gaida, tad var būt vilšanās, tai skaitā arī intīmajās attiecībās,

akcentē Miksons. Doties ceļojumā kopā ar bērnu bieži mammas izvēlas tāpēc, ka nespēj no bērna atdalīties, jāņem vērā arī pašas mammas ģimenes pieredze, nevēlēšanās būt sliktai mammai, arī greizsirdības sajūtu uz kādu pieaugušo, kurš bērnu pieskatīs. Atvaļinājums un ceļojums ir gala variants, varam jau skatīties, kā pāris dod laiku sev ikdienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti