Teātra trupā «Kvadrifrons» top izrāde jaunākiem skatītājiem – «Brūnais siers»

2024. gada 29. februārī Rīgas cirkā pirmizrādi piedzīvos teātra trupas "Kvadrifrons" jaunākais iestudējums sākumskolēniem un viņu vecākiem – "Brūnais siers", informēja izrādes veidotāji.

Iestudējums vēsta par savdabīgu noziegumu vilcienā, kas cauri naktij traucas pie Viskarliskākās Augstības, lai nogādātu viņam visizsmalcinātākā brūnā siera gabaliņu. Brauciena laikā atklājas – kāds no vilciena pasažieriem smalko siera delikatesi ir sasēdējis! Lai atšķetinātu šo sarežģīto mīklu, uz vilcienu tiek izsaukts vislabākais detektīvs pasaulē un karaļa tuvs draugs – Detektīvs Flufenbergs.  Kopā ar saviem uzticamajiem palīgiem Miss Citronu un Artūru, izmantojot mazo skatītāju palīdzību, viņš centīsies atšķetināt šo mīklaino noziegumu.

Izrādes autori atklāj: "Latviski nesen izdotā grāmata "Kurš sasēdēja brūno sieru?" ir viens no pēdējā laika aizkustinošākajiem un smieklīgākajiem bērnu literatūras darbiem, kas nonācis mūsu rokās. Stāsts nav pārpildīts ar norādījumiem, kā jāuzvedas, vai pamācībām, kā izaugt par godīgu cilvēku un kā būt par kārtīgu un apzinīgu bērnu saviem vecākiem, toties tas ir aizraujošs, iepriecinošs un neticami smieklīgs. Tās, mūsuprāt, ir vērtības, kas ir izceļamas un vairojamas gan Latvijas mākslā, gan jebkura jaunā teātra skatītāja apziņā. Iespējams, tieši tāpēc "Kvadrifrona" komanda grāmatu tik ļoti iemīļoja un uzreiz pēc pirmā lasījuma saprata, ka tas noteikti atradīs vietu uz mūsu skatuves.

Izrādes pamatā ir Latvijā un pasaulē populārā bērnu grāmata  "Kurš sasēdēja brūno sieru?". Tas ir komikss, ko norvēģu autors Ērlenns Lū radījis, sadarbojoties ar mākslinieku Kimu Jorteiju. Autori, radot šo sarežģīto kriminālo mistēriju, pamatā iedvesmojušies no Agatas Kristi slavenā darba "Austrumu ekspresis". Dramatizējumu veidojusi Ance Strazda, izmantojot Jolantas Pētersones tulkojumu, kas izdots apgādā "Liels un mazs".

Izrādes režisore ir Paula Pļavniece, kura par savu darbu bērnu izrādēs ir saņēmusi vairākus apbalvojumus. Iestudējuma māksliniece ir Līga Zepa, gaismu māksliniece Nikola Suhareva, mūzikas autors Kārlis Tone. Izrādē piedalās "Kvadrifrona" aktieri Ance Strazda, Jānis Kronis un Āris Matesovičs.

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Programmas "Latvijas Skolas soma" satura radīšana" atbalstu, un tās iestudēšanu apstiprinājusi starptautiskā autortiesību aģentūra "Teaterforlaget Songbird A". Izrādes atbalstītāji un sadarbības partneri ir Rīgas cirks, Valsts kultūrkapitāla fonds un izdevniecība "Liels un mazs".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti