Ģimenes studija

Ļaut skolēniem labot atzīmes, vai tomēr nē?

Ģimenes studija

Sieviete audzina viena: kā šāds ģimenes modelis ietekmē bērnu spējas veidot attiecības

Klases vakari un diskotēkas skolās: kā uz to raugās vecāki un pedagogi?

Klases vakari, diskotēkas, klases naktis. Skolēnu ārpusstundu pasākumi popularitāti nezaudē

Skolēniem joprojām ir aktuāli dažādi ārpusstundu pasākumi visai klasei. Pedagogi Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" pauž, ka laika gaitā mainījušies šo pasākumu rīkošanas motīvi, bet joprojām tie ir populāri, palīdz saliedēt bērnus un parādīt talantus, kas, iespējams, nevar notikt ierastā mācību vidē.

Rīgas 64. vidusskolas direktors Edgars Zīverts uz jautājumu par klases vakaru rīkošanu viņa vadītajā skolā saka, ka viss atkarīgs no audzinātāja, cik daudz laika tas gatavs ziedot klases ārpusskolas dzīvei. Mazākiem bērniem ārpusmācību pasākumi notiek biežāk, lielākie bērni tādus pasākumus organizē retāk. Klases vakars ir balva.

Teikas vidusskolas vēstures skolotāja, vēstures mācību grāmatu autora Valda Klišāna vērojums ir, ka mūsdienās lielie skolas pasākumi jauniešiem ir svarīgāki nekā klases vakari.

"Man šķiet, ka korporatīvisms klases ietvaros ir mazāk svarīgs, kā bija pirms 20 vai 40 gadiem. Senāk klases vakariem bija cita nozīme."

Klišāns min piemēru – skolēnu forma, kura senāk bija obligāta, bet neformālos pasākumos to varēja nevilkt. Ar mantām, kuras "dabūja", bija iespēja izcelties klases vakarā vai ekskursijā, otrs – bija dažādi ierobežojumi klausīties mūziku. Ja kāds uz pasākumu atnesa kvalitatīvus ierakstus, tas jau bija notikums.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Izglītības psiholoģe Sanita Paula akcentē, ka klases pasākumos svarīga ir socializēšanās, var neformālā gaisotnē paskatīties uz klasesbiedriem. Svarīga ir audzinātāju un vecāku iesaiste, ja visi ir vienoti kopā ar bērniem, pasākums izdodas.

Druvas vidusskolā mazajiem bērniem notiek klases vakari, astotās klases skolēniem ir klases nakts pasākumi, tajos neguļ, bet ir pārgājieni, sporta spēles un citas aktivitātes. Klases pasākumos telefonus neizmanto. 9. klasei ir ļoti iecienīti klases nakts pasākumi, tie ir populāri jau no mazajām klasēm.

Uzvedība.lv vadītāja Līga Bērziņa uzsver, ka klases vakari, diskotēkas, kopā sanākšanas ārpus skolas laika ir svarīgas veselīga klimata veidošanai klasē un attiecību veidošanā, ja viss ir darīts pareizi. Tas ir tad, ja pieaugušie parūpējas par pasākuma drošību. Šādos pasākumos bērni iepazīst viens otru, ierauga viens otra talantus, pārvar grūtības.

Nevaram cerēt, ka viss noritēs labi, ja pieaugušie nebūs blakus. Fiziskā, emocionālā drošība ir svarīgas, pasākumu organizē, lai visus iekļautu un izceltu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti