Ģimenes studija

Izstrādāti jauni latviešu valodas mācību līdzekļi skolēniem ar dzirdes traucējumiem

Ģimenes studija

Pirmās grāmatas mazuļiem un kāda ir grāmatu pieejamība bērnudārzā

Ģimenes ikdiena pēc otrā bērna piedzimšanas. Tiekamies ar kolēģes Dairas Zīles ģimeni

Otrā bērna piedzimšana un jaunā gada plāni. Ciemos pie Dairas Zīles ģimenes

Latvijas Radio raidījums "Ģimenes studija" dodas ciemos pie Latvijas Radio rīta programmas "Labrīt" vadītājas, arī laika ziņu vēstītājas Latvijas Televīzijas 1. kanālā Dairas Zīles. Vērīgākie klausītāji un skatītāji jau pamanījuši, ka Daira kādu brīdi nav dzirdama radio un redzama TV ekrānā, jo Daira un viņas vīrs Kaspars 14. decembrī sagaidījuši savu otro dēliņu Leonardu.

Saruna rit par to, kāda ir ģimenes ikdiena pēc bērna piedzimšanas, vai otrā bērna ienākšana ir īpašs pārbaudījums ģimenei un kādi ir viņu jaunā gada plāni. Sarunas sākumā vecākais dēls Eduards, kuram ir seši gadi, vēl ir bērnudārzā, trīs nedēļas vecais Leonards saldi čuč savā gultiņā.

 

Cik ilgi Daira domā būt mājās ar dēliņu? Viņa atklāj, ka optimistiskajā scenārijā atgriešanās ēterā varētu būt maijā, bet, visticamāk, tas būs gada siltais laiks un atkarībā no iespējām savienot darbu ar galveno – mazuļu auklēšanu. Palīdzēs un rūpes par jaunāko dēlu tad uzņemsies tētis Kaspars, ja būs nepieciešams, varbūt kādu piesaistīs.

Vai var teikt, ka otrajam bērnam vieglāk sagatavoties? Daira atklāj, ka pirmā bērniņa ienākšanai pasaulē cītīgi gatavojusies, apmeklējusi kursus, daudz lasījusi, skatījusies videolekcijas. Gaidot otro bērnu, šādas gatavošanās nebija, jo dzīvē bija vēl citas pārmaiņas – dzīves vietas maiņa, arī darbs prasīja daudz laika. Bet mentāli un emocionāli Daira jau sen bijusi gatava otrā bērna ienākšanai. Viss bijis zināms, un nav bijis nekā jauna.

Atšķirībā no pirmās reizes nav bijis ilūziju par dzemdībām, protams, pati dzemdību pieredze bijusi citāda – paredzamāka un arī straujāka, bet ne nesāpīgāk vai vieglāk.

Abu dēlu dzimšanas brīdi klāt bijis arī tētis Kaspars. Lai arī Kaspars pats vērtē, ka viņa klātbūtne varbūt ir kā trešajam liekajam, kurš pat nedaudz garlaikojies, Daira atzīst, ka vīra klātbūtne ir nozīmīga, jo kuram gan citam pažēlosies. "Viņa sēdēšanas telefonā arī noderēja, viņš informāciju meklēja un stāstīja man, kā elpot un visu vajadzīgo," bilst Daira.

Daira pati vērtē, ka otrās dzemdības, kas noritējušas bez atsāpinošiem līdzekļiem, izdzīvojusi pilnasinīgāk, arī pirmā sastapšanās ar Leonardu bijusi pārsteidzoša.

Kaspars atzīst, ka Leonards ir vizuāli līdzīgs vecākajam brālim, bet temperamentā atšķirīgs – vienā ziņā mierīgāks, tajā pašā laikā pārliecinātāks pa sevi. Arī Daira piekrīt, ka Leonards ir pārliecinātāks un pagaidām nepieprasa mammu visu diennakti. Viņa vērtē, ka tas varētu būt saistīts ar dzemdībām, kas nebija tik ilgas, kā pirmajam dēlam ienākot pasaulē. Pirmais bērns bijis jutīgāks. Tāpat, visticamāk, mainījušies arī Daira un Kaspars paši kā vecāki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti