VIDEO: Demence tuviniekam. Kā par to runāt ar bērnu?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Bērnu mentālās veselības nedēļā "Runā ar mani" notiks psihiatres Ievas Evertes lekcija par to, kā runāt ar bērnu, kā skaidrot slimības simptomus bērnam, ja kādam no tuviniekiem ir demence.

"Demence tuviniekam. Kā par to runāt ar bērnu?" – demence nav normāla novecošana un ļoti bieži to ir grūti pieņemt un par to runāt, jo tuvais cilvēks ir kļuvis nepazīstams gan valodā, gan darbībā. Kas ir demence, kādi ir tās veidi un riska faktori, kā runāt ar bērnu par šo slimību, kas pārvērtis omu, opi (un citus tuviniekus) līdz nepazīšanai? Šajā lekcijā psihiatre Ieva Everte aplūkos iespējamos preventīvos soļus un ieteiks praktiskus ieteikumus tuviniekiem par to kā būt, kā atbalstīt, kā palīdzēt ar šo dzīvot.

No 6. līdz 12. martam norisināsies bērnu mentālās veselības nedēļa "Runā ar mani", kuras mērķis ir izglītot vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēt par resursiem, kur rast palīdzību Latvijā.

"Runā ar mani" organizē Biedrība "Debesmanna", visi notikumi ir bez maksas un norit attālināti "Debesmanna"  feisbuka un instagrama lapu tiešraidēs.

Tiešraides būs pieejamas arī LSM.LV un Bērnistabas "Facebook" lapā.

Šī gada bērnu mentālās nedēļas ietvaros ir lielisks jaunums – visas nedēļas garumā būs iespēja sekot līdzi @mazie.lasitaji instagrama kontam, kura saturu veido Laura Jambuševa. Visas nedēļas garumā Laura iepazīstinās ar dažādām grāmatām, kas domātas bērniem un jauniešiem par mentālo veselību un emocionālo labsajūtu. Jambuševa ir ģimenes un bērna tiesību asociētā pētniece organizācijā "Baltic Human Rights Society", kā arī Saeimas Juridiskā biroja juridiskā padomniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti