Ģimenes studija

Ārste, aktīva viedokļa paudēja un pilna laika mamma. Tiekamies ar Gundegu Skruzi-Janavi

Ģimenes studija

Vēlamākie veidi vecāku atbalstam saviem bērniem ceļā uz sporta virsotnēm

Bērnu dienas nometnes skolā: vai tas ir kā mācību gada pagarinājums

Pedagoģe: Ir liela interese par bērnu vasaras nometnēm, visiem gribētājiem vietas nepietiek

Daudzi bērni vasaras brīvlaikā izvēlas piedalīties nometnēs, pēdējos gados ir ļoti liels pieprasījums pēc nometnēm, visiem gribētājiem vietas nepietiek. Daudzas skolas izmanto iespēju izveidot nometnes, to veidi ir dažādi, dažādām vecuma grupām. Nometņu organizēšanā liela nozīme ir to saturam, bet tas ir ļoti atkarīgs no finansiālām iespējām, Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" skaidroja nometņu organizētāji.

Raidījumā piedalās "Dienasnometne.lv" nometnes organizators un vienas nometnes vadītājs Māris Šķēle, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Jaunatnes nodaļas vadītājs Dmitrijs Zverevs, pamatskolas "Rīdze" skolotāja un direktores vietniece, vasarā "Rīdze" dienas nometņu vadītāja Iluta Asermane. Raidījumā sazinās ar Valmieras novada Izglītības pārvaldes vadītāju Ivetu Pāži.

Šķēle uzsver, ka nometņu organizēšanā izvēlas darboties Rīgā, to sāka pirms astoņiem gadiem, jo nebija dienas nometņu piedāvājuma vai arī tās bija kā pieskatīšanas nometnes, tāpēc uzsāka nometņu veidošanu, lai tās būtu jēgpilnas, ar iespēju bērniem darboties. Dienas nometnes veidot ir vieglāk, tām gatavojas visu ziemas periodu.

Nometne ir pārejas posms uz vasaru, skaidro Asermane. Ir ikgadēja specifika – tās ir piedzīvojumu un atpūtas nometnes, kur vienu dienas daļu pavada interešu izglītībā un otru dienas daļu kādā izbraucienā tuvākā vai tālākā apkārtnē.

Nometnes pieejamas visu Rīgas skolu skolēniem. Gribētāju uz šo nometni ir krietni vairāk nekā iespēju uzņemt bērnus.

Zverevs uzsver, ka šis gads ir īpašs – tik liels pieprasījums pēc nometnēm pēdējā gadā nav bijis, redzams straujš intereses kāpumu. Pašvaldība līdzfinansē vairāk nekā 180 mācību iestāžu nometnes.

Arī Šķēle akcentēja, ka pēc nometnēm ir liels pieprasījums, tās notiek 13 nedēļas, aptverot dažādas tēmas.

Valmierā nometnēs ir visas jomas un arī dažādām vecuma grupām, dažādiem saturiskiem virzieniem, tās vasaras periodā izmanto aktīvi. Īpašas ir divas nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām, kur darbojas jaunieši kopā ar saviem vecākiem, skaidro Pāže.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Bērni nometnēs ir noslogoti, bet viņi vēlas arī laiku savām spēlēm un draudzībai ar bērniem no citām skolām, nometņu saturu raksturo Asermane.

Liene Dinvalde no Norvēģijas stāsta, ka Norvēģijā vasaras brīvdienas ir īsākas nekā Latvijā. Līdz jūnija beigām un augusta sākumā mazākiem bērniem ir piedāvātas dažādas aktivitātes skolā kopā ar skolas personālu. Nometnes saturs ir kultūra, sports, aktivitātes dabā, teātris un citi pasākumi. Šāds piedāvājums ir arī citos brīvlaikos bērniem līdz ceturtajai klasei. Šīs nometnes daļēji finansē vecāki.

Zverevs uzsver, ka nometņu organizēšanā galvenais noteicējs ir finansiālās iespējas.

Nav tā, ka visi bērni gribētu apmeklēt nometnes savā skolā, jo to uzskata par mācību procesa pagarinājumu, vecākiem ir cits redzējums – nometne nespiež vecākus iesaistīties programmā, kā tas ir ar mācību saturu, skaidro Šķēle.

Ir cilvēki, kuri savu nometnes darbu dara kā sirdsdarbu, daži kā papildu darbu. Būtu nepieciešami cilvēki, kas strādā tikai nometnēs, ne pedagogi, kuri pēc mācību gada beigām turpina strādāt nometnē, uzskata Asermane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti