Ģimenes studija

Izaicinājumi viena bērna ģimenē: ikdiena ir sarežģītāka vai vienkāršāka

Ģimenes studija

Ļaut skolēniem labot atzīmes, vai tomēr nē?

Mammas un tēta izjūtās dalās mazās Ziemas vecāki Zane un Pēteris

Dzīvoties pa dzīvi. Ciemos pie Reiteru ģimenes

Pirms pusgada kļuvuši par mazās Ziemas vecākiem, Zane un Pēteris, šķiet, dzīvo savā īpašā miera un laimes burbulī, un, protams, ir svaigu iespaidu pilni.

Tomēr viņu ceļš līdz pirmā bērna ienākšanai ģimenē nav bijis ļoti gluds. Sarunā ar Latvijas Radio radījumu "Ģimenes studija" viņi abi atklāti dalās arī par piedzīvotajiem zaudējumiem. Arī par to, kā bērna nākšanu pasaulē piedzīvo un izjūt sieviete un vīrietis, vai tētim jābūt klāt pašā dzemdību kulminācijā, kā mazulis maina jauna pāra ikdienu, skatu uz dzīvi un savstarpējās attiecības?

 

Pēteris Reiters ir tiešraižu režisors. "Dzīvojos pa dzīvi, mēģinu ko jaunu iemācīties, uzzināt," par sevi saka Pēteris.

Zane ir mūzikas teorijas skolotāja, strādā Emīla Dārziņa mūzikas skolā, mūziķe, kura pārsvarā spēlē tautas mūziku, ir vijolniece, dziedātāja, sporto, dzīvojas, atpūšas un audzina Ziemu.

Kāpēc meitai vārds Ziema? Pēteris saka, ka patīk šis vārds, patīk, kā tas skan, skaists latviešu vārds, nevienam tāda nav.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Pēteris bija klāt Ziemas dzimšanā, bet dzemdību beigās nolēma, ka tētis izies no dzemdību zāles, jo tā Zane var vairāk koncentrēties uz dzemdību procesu. Zane saka, ka tas bija pareizais lēmums, ka dzemdību beigās viņa bija viena ar vecmāti.

Pēteris izmantoja likumā noteiktos divus mēnešus bērna pieskatīšanai, viņam likās pareizi, ka divus mēnešus pēc bērna piedzimšanas varēja būt kopā ar bērnu. "Ir spēcīgas sievietes, viņas var visu, bet ir labi, ja vīrs var parūpēties par sievu un bērniem," pauž Pēteris.

"Man grūti iztēloties, ka es varētu sēdēt mājās, jo man ir bērniņš" pauž Zane, stāstot, ka piedalās koncertos, dodas ciemos un dzīvo krāšņu dzīvi. "Mums ir ļoti paveicies, ka mūsu dzīvesveids sakrīt ar Ziemas vēlmēm."

Attiecībās jāmēģina atrast līdzsvars. Mēs esam vienojušies, ka mēs par savām problēmām runājam, saka Zane.

Attiecības jau nav uz nedēļas nogali, plāns ir uz visu dzīvi dzīvot kopā. Ja ļauj kaut kādām draņķībām attīstīties, tas nekur nepazudīs, pauž Pēteris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti