Tomēr viņu ceļš līdz pirmā bērna ienākšanai ģimenē nav bijis ļoti gluds. Sarunā ar Latvijas Radio radījumu "Ģimenes studija" viņi abi atklāti dalās arī par piedzīvotajiem zaudējumiem. Arī par to, kā bērna nākšanu pasaulē piedzīvo un izjūt sieviete un vīrietis, vai tētim jābūt klāt pašā dzemdību kulminācijā, kā mazulis maina jauna pāra ikdienu, skatu uz dzīvi un savstarpējās attiecības?
Pēteris Reiters ir tiešraižu režisors. "Dzīvojos pa dzīvi, mēģinu ko jaunu iemācīties, uzzināt," par sevi saka Pēteris.
Zane ir mūzikas teorijas skolotāja, strādā Emīla Dārziņa mūzikas skolā, mūziķe, kura pārsvarā spēlē tautas mūziku, ir vijolniece, dziedātāja, sporto, dzīvojas, atpūšas un audzina Ziemu.
Kāpēc meitai vārds Ziema? Pēteris saka, ka patīk šis vārds, patīk, kā tas skan, skaists latviešu vārds, nevienam tāda nav.
Pēteris bija klāt Ziemas dzimšanā, bet dzemdību beigās nolēma, ka tētis izies no dzemdību zāles, jo tā Zane var vairāk koncentrēties uz dzemdību procesu. Zane saka, ka tas bija pareizais lēmums, ka dzemdību beigās viņa bija viena ar vecmāti.
Pēteris izmantoja likumā noteiktos divus mēnešus bērna pieskatīšanai, viņam likās pareizi, ka divus mēnešus pēc bērna piedzimšanas varēja būt kopā ar bērnu. "Ir spēcīgas sievietes, viņas var visu, bet ir labi, ja vīrs var parūpēties par sievu un bērniem," pauž Pēteris.
"Man grūti iztēloties, ka es varētu sēdēt mājās, jo man ir bērniņš" pauž Zane, stāstot, ka piedalās koncertos, dodas ciemos un dzīvo krāšņu dzīvi. "Mums ir ļoti paveicies, ka mūsu dzīvesveids sakrīt ar Ziemas vēlmēm."
Attiecībās jāmēģina atrast līdzsvars. Mēs esam vienojušies, ka mēs par savām problēmām runājam, saka Zane.
Attiecības jau nav uz nedēļas nogali, plāns ir uz visu dzīvi dzīvot kopā. Ja ļauj kaut kādām draņķībām attīstīties, tas nekur nepazudīs, pauž Pēteris.