Rīta Panorāma

Aicina uz atvērto durvju dienām sociālajos uzņēmumos

Rīta Panorāma

Intervija ar zemkopības ministru Armandu Krauzi

Mainīta iebraukšanas kārtība Bērnu slimnīcā

Apmeklētāju ievērībai: mainīta iebraukšanas kārtība Bērnu slimnīcā; pie slimnīcas atvērs dzelzceļa staciju

No šodienas, 9. oktobra, mainīta kārtība, kādā pacienti un viņu viesi var iebraukt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS). Ja līdz šim bija ierasts, ka teritorijā jāiebrauc no Vienības gatves puses, tad no šodienas šo iebrauktuvi atļauts izmantot tikai Neatliekamās medicīniskās palīdzības transportam, cilvēkiem ar invaliditāti un tiem, kas apmeklē Dienas stacionāru, Hematoonkolģijas nodaļu vai Rehabilitācijas klīniku. Līdz gada beigām plānots tieši blakus slimnīcai atklāt jaunu dzelzceļa staciju.

"Visu iebraukšanu, kā mēs iepriekš bijām pieraduši veikt no Vienības gatves, mēs tagad veicam pa Robežu ielu," BKUS projektu vadītājs Viesturs Praulītis.

Robežu ielā uzstādīts jauns iebraukšanas punkts. Atliek ar auto piebraukt pie barjeras, kamera fiksēs auto numuru, un barjera pacelsies. Turpat priekšā uzreiz būs P2 stāvvieta ar 140 automašīnu vietām.

Visiem apmeklētājiem un pacientiem piedāvājam vienu stundu bez maksas šo stāvvietu, skaidroja Praulītis.

Ja ilgāk, tad par stāvvietas izmantošanu var norēķināties gan ar mobilās lietotnes palīdzību, gan ar skaidru naudu reģistratūrā. Izbraukšana no slimnīcas teritorijas notiek turpat blakus Robežu ielā pie citas barjeras. Tādā veidā tiek uzlabota drošība slimnīcas iekšējā teritorijā, to atslogojot no transporta plūsmas.

Praulītis: "Mēs izbraucam tūlīt ārā uz Robežu ielas. Mums vairs nav jāšķērso labirinti, lai izmaldītos ārā no teritorijas. Viss ir kļuvis daudz ērtāks. Ir pieejama iebraukšana pie Robežu ielas, un  turpat otrā stāvvietas galā ir izbraukšana."

Autovadītājiem jārēķinās, ka no septembra visā kvartālā apkārt Bērnu slimnīcai, izņemot Vienības gatvi, tiek organizēta vienvirziena satiksme.

Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta pārtstāve Rudīte Reveliņa skaidroja: "Vienvirziena satiksme šobrīd mums ir Robežu, Indriķa ielā līdz Olīvu ielai un Olīvu ielā no Indriķu ielas līdz Vienības gatvei."

"Bērniem būs drošāk šķērsot ielas. Nav jāskatās uz abām pusēm, bet visu varam redzēt no vienas puses. Padarīta arī drošāka apmeklētājiem, kas pārvietojas ar velotransportu," sacīja Praulītis.

Tas nozīmē, lai izbrauktu no slimnīcas teritorijas un lai nokļūtu uz Vienības gatves, tagad ir jāapmet līkums apkārt visam kvartālam. Un vēl viena laba ziņa.

Līdz gada beigām tieši blakus slimnīcai tiks atklāta jauna dzelzceļa stacija, tādā veidā ļaujot tiem, kas brauc no Jelgavas puses vai no centra, šo medicīnas iestādi ērti sasniegt ar vilcienu.

"Pašreiz ir aktīva pieturvieta "Atgāzene", bet pēc pieturvietas "Bērnu slimnīca" nodošanas ekspluatācijā, pieturvieta "Atgāzene" tiks slēgta un pasažieriem būs pieejama jaunā izbūvētā pieturvieta pie Bērnu slimnīcas. Tad, kad sāks kursēt jaunie elektrovilcieni, tad, cik man zināms,  pārvadātājam "Pasažieru vilciens" būs vairāk tranzīta reisu, kad pasažieris, kurš iekāpj, piemēram, Tukumā, zinās, ka viņš bez pārsēšanās var nokļūt arī Jelgavā vai attiecīgi arī izkāpt pa ceļam Bērnu slimnīcā," pauda VAS "Latvijas dzelzceļš" pārstāve Agnese Līcīte.

Tātad – kas jāatceras Bērnu slimnīcas apmeklētājiem: iebraukšana tās teritorijā tagad ir no citas vietas un, braucot ārā, nevajadzētu aizmirst, ka pa kreisi vairs nav atļauts braukt, jo visā kvartālā ir noteikta vienvirziena satiksme. Un pavisam drīz šī medicīnas iestāde būs ērti sasniedzama ar vilcienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti