Darbnīcas, izrādes, diskusijas un koncerti. Tēva dienas pasākumu ceļvedis visai ģimenei

Svētdien, 10. septembrī, svinam Tēva dienu. Daudzviet tiek rīkoti dažādi pasākumi – koncerti, spēles, izrādes un dažādas aktivitātes visi ģimenei. Izvēlieties!

Tēvu diena Talsos

Sestdien, 9. septembrī, bērni ar tēti, vectēvu vai krusttēvu pie rokas aicināti piedalīties Tēva dienas svētkos Talsos. Svētku moto ir "Laiks kopā ar tēti!".

Pasākuma programma:

 • 11.00 Tēva dienas gājiens apkārt Talsu ezeram kopā ar pūtēju orķestri "Talsi"
 • 11.30 Pasākuma atklāšana, vokālās grupas "Karameles" priekšnesums
 • 11.30–15.00 Tēvu un bērnu atjautības pārgājiens "Laiks ar tēti!" pa Talsu ezera tuvumā esošo teritoriju ar slēpņu meklēšanu, uzdevumu pildīšanu
 • 11.30–16.00 Radošās darbnīcas. Kopā 13 teltīs būs iespēja paveikt 13 radošus vai atjautīgus uzdevumus, saņemt apliecinājumu par uzdevuma paveikšanu un piedalīties Tēvu dienas festivāla noslēguma loterijā
 • 12.00 Leļļu teātra izrāde "Sapnis par karali"
 • 13.00 Dziesmu "Bingo Loto" turnīrs
 • 13.20 vokālās grupas "Karameles" priekšnesums
 • 13.30 Konkursa "Tēva gods" balvu pasniegšana
 • 14.00 Maģijas stunda – burvju triki lieliem un maziem
 • 15.00 Latvju danči un rotaļas ar folkgrupu "Dzilna"
 • 16.00 Aktīvāko radošo uzdevumu paveicēju apbalvošana

Tēvu diena Mārupes un Olaines novados

 

Tēva diena
Tēva diena

9. septembrī Jaunolainē, bet 10. septembrī Piņķos, godinot tēvu lomu un nozīmību ģimenē, biedrība "Pierīgas partnerība" kopā ar sadarbības partneriem – biedrību "Jaunolaines attīstībai" un Babītes Kultūrizglītības centru – īstenos daļu no projekta "Tēvu diena "Drošās rokās". Šoreiz – izzinot drošības aspektus, iesaistoties Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, Latvijas valsts Zemessardzei, Valsts policijai, Drošas velobraukšanas skolai un citiem, ļaus apskatīties uz savu ikdienas drošību no malas.

Lai motivētu Tēvu dienu sajust arī kā īpašus kopābūšanas svētkus, jau 6. septembrī Jaunolainē, bet 7. septembrī Piņķos būs iespēja pavadīt laiku tēviem ar meitām, kur deju un ritmikas skolotāja Ulda Tomasa Šimena vadībā būs iespēja kopā pavadīt laiku dejas ritmos. Babītes Kultūrizglītības centrs pēc aktivitātēm plkst. 14.30 aicina uz grupas "Pirmais kurss" koncertu.

Tēva dienas gājiens

Šogad notiks jau desmitais Tēva dienas gājiens un festivāls, pasākums gaidāms 10. septembrī. Gājiens sāksies plkst. 12.00 no Brīvības pieminekļa un noslēgsies Vērmanes dārzā, kur notiks koncerts un daudzveidīgas aktivitātes visai ģimenei. Dalība pasākumā bez maksas.

Koncertā muzicēs grupas "Dzelzs vilks", "ZemeDunn", uzstāsies "Capoeira Latvia" – kapueira ir brazīliešu nacionālās cīņas māksla –, Veizāna deju skola un citi. 

Tēva diena Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs (RVKM) aicina svētdien, 10. septembrī, pulksten 12.00 uz Tēva dienai veltītu pasākumu "Par kuģiem un jūrniekiem cauri laikiem – zināmais un nezināmais". Programmā: ekskursija muzeja Latvijas kuģniecības vēstures ekspozīcijā un izstādē "Kas jūrniekam somā – suvenīrs!", kā arī radoši uzdevumi atraktīvās darba lapās, kas gan lielajiem, gan mazajiem apmeklētājiem sniegs iespēju gūt jaunas vai pārbaudīt jau esošas zināšanas. Ekskursiju vadīs RVKM Latvijas kuģniecības vēstures nodaļas vēsturnieks Andris Cekuls. Iegādājoties muzeja ieejas biļetes, dalība Tēva dienai veltītajā ekskursijā – bez maksas.

Visa informācija šeit.

Tēva diena Tallinas ielas kvartālā

10. septembrī visas dienas garumā Tallinas ielas kvartāls aicina ģimenes svinēt kopābūšanu Tēva dienā! Gaidāmas jautras un izglītojošas aktivitātes bērniem ar vecākiem, tēviem veltīta diskusija un leģendārās rokgrupas "Līvi" koncerts.

Norises vieta – Tallinas ielas kvartālā (Tallinas iela 10). Ieeja bez maksas. Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Pasākuma programma:

 • Plkst. 12.00– 17.00 Zinātniskās darbnīcas
 • Plkst. 12.00– 17.00 Milzu burbuļu pūšanas aktivitātes
 • Plkst. 12.00–18.00  Lielo galda spēļu turnīri
 • Plkst. 14.00–15.00  diskusija "Kā izskatās mūsdienu tēvu privātās un darba dzīves līdzsvars?"
 • Plkst. 17.00–19.00  grupas "Līvi" koncerts

Tēva diena Tukumā "Mēs ar TĒTI! KOLOSĀLI!"

Svētdien, 10. septembrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 Melnezera apkārtnē (Melnezera iela,Tukums) aicināsim ģimenes kopīgi svinēt Tēvu dienu, piedaloties aizraujošās aktivitātēs, veicot dažādas grūtības uzdevumus (mobilā virvju trase, izaicinājumi mežā, šaušana ar loku, orientēšanās, laivošana u.c.), un pavadīt šo laiku aktīvi, baudot svaigu gaisu, dabu un kopā būšanas prieku! Ieeja bez maksas.

Stāvvieta transportam: Melnezera iela 1, Tukums

Tēvu diena Jaunmoku pilī

10. septembrī Jaunmoku pilī notiks īpašs notikums – Tēvu diena. Visas dienas garumā no plkst. 12.00 līdz 17.00 ģimenes tiks aicinātas izvēlēties tieši saviem talantiem un interesēm atbilstošu aktivitāti.

Tēva diena Džūkstes Pasaku muzejā

10. septembrī plkst. 12.00 Džūkstes Pasaku muzejā (Džūkstes pagastā, Lanciņu skolā, Tukuma novadā) notiks pasākums ģimenēm "Tēva diena". Orientēšanās tēviem ar bērniem, radošās darbnīcas un dažādas spēles, kur nepieciešams tēva padoms, prasmes, iemaņas un gudrība.

Tēva diena Džūkstes Pasaku muzejā jau kļuvusi par tradīciju. Atzīmējot šo dienu, tēvus ar bērniem aicina pievienoties radošajās darbnīcās, tostarp kopīgi izgatavot savas īpašās medaļas un pat ābolu ievārījumu no Pasaku dārzā novāktās bagātīgās ražas.

Apmeklētājus gaidīs arī spēles, kur būs iespēja sacensties, mērīt vilka un cilvēka stiprumu un noskaidrot izveicīgāko dzīvnieku. Vai protat atminēt mīklas? Arī mīklu minēšanā muzeja darbinieki pārbaudīs apmeklētāju spējas un aicinās pievienoties vēl arī citām izzinošām aktivitātēm.

Izrāde "TĒTIS"

Tēvu dienā, 10. septembrī, ar izrādi "TĒTIS" pēc Kārļa Vērdiņa dzejas motīviem savu sezonu sāks teātra apvienība "Istabas teātris", kas rada un rāda izrādes bērniem un jauniešiem.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti