VIDEO: «Izglītība nākotnei» – pārmaiņas pieaugušo izglītības pieejā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgā notiks otrais augsta līmeņa starptautiskais forums "Izglītība nākotnei: no iesaistes līdz ietekmei". Šogad forums ir veltīts pārmaiņām pieaugušo izglītības pieejā un prasmju attīstībā gan organizāciju, gan valsts līmenī. Pasaulē atzīti futūristi un eksperti no Šveices, ASV un Somijas piedāvās trīs dažādus skatpunktus cilvēku, prasmju un tehnoloģiju mijiedarbībai nākotnē, jo ir pienācis laiks ar darba devējiem, mācību sniedzējiem un cilvēkkapitāla attīstības politikas veidotājiem stratēģiski pārskatīt pieaugušo izglītības piedāvājuma veidošanu, investīciju mērķus un kvalitātes standartus. Diskusijās par pieaugušo izglītības tendencēm pasaulē un tās attīstību Latvijā iesaistīsies izglītības un biznesa nozares līderi, politiķi un sabiedriskie partneri. Pasākumu organizē Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), atbalstot Eiropas Prasmju gada iniciatīvu.

Pasākums notiks angļu valodā, nodrošinot tulkojumu valsts valodā.

Pasākuma programma:

10.00–10.10 Ievadvārdi no futūristes, nākotnes scenāriju pētnieces, grāmatu autores Elinas Hiltunenas (Somija)

10.10–10.30 Pasākuma atklāšana ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu (Latvija)

10.30–11.15 "Mākslīgais intelekts un cilvēka darba, mācību un tālākizglītības nākotne", Gerds Leonhards, futūrists un humānists, pasaules līmeņa lektors, piecu grāmatu autors un filmu veidotājs, "The Futures Agency" vadītājs (Šveice)

11.15–11.45 Pārtraukums

11.45–12.30 "Atraisot cilvēku potenciālu: mācīšanās un līderības nākotne", Hetere Makgovana, "Forbes" TOP 50 futūriste, nodarbinātības un organizāciju attīstības eksperte (ASV)

12.40–13.40 Paneļdiskusija

13.40–14.30 Pārtraukums

14.30–15.00 "Prasmju megatrendi un nākotne", Elina Hiltunena, futūriste, nākotnes scenāriju pētniece, grāmatu autore (Somija)

15.10–16.00 Paneļdiskusija

16.00–16.45 A.S.I. atzītā labākā vīnziņa pasaulē 2023. gadā un A.S.I. labākā vīnziņa Eiropā un Āfrikā 2017. gadā  Raimonda Tomsona (Latvija) iedvesmas stāsts un video performance

16.45–17.00 Noslēguma vārdi 

Plašāka informācija par starptautisko forumu "Izglītība nākotnei: no iesaistes līdz ietekmei" pieejama foruma interneta vietnē www.futures2050.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti