Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar LPS padomnieci izglītības un kultūras jautājumos Ināru Dunduri

Bērni sacenšas un apgūst iemaņas braukšanā ar velosipēdu

Bērni sacenšas un apgūst iemaņas braukšanā ar velosipēdu; labākie pārstāvēs Latviju Eiropā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Gan sacenšas savā starpā, gan iemācās daudzas jaunas lietas, lai uz ceļa ar velosipēdu justos drošāk un ievērotu ceļu satiksmes noteikumus. Ar šādu mērķi pagājušajā nedēļā Biķernieku trasē pulcējās aptuveni 200 bērnu no visas Latvijas. Viņi visi piedalījās Jauno satiksmes dalībnieku forumā, kur tiek atlasīti paši labākie, lai vēlāk piedalītos starptautiskās sacensībās Eiropas mērogā.

Aptuveni 200 bērnu no visas Latvijas aizvadītajā nedēļā pulcējās Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, kur norisinājās Jauno satiksmes dalībnieku foruma Latvijas fināls. Bērni savā starpā sacenšas gan teorētiskās, gan praktiskās iemaņās, braucot ar divriteni. Viņu vidū arī vairāki bērni no Talsiem.

"Līdzi mums ir spēcīgākie bērni, jo piedalījāmies novadā. No novada spēcīgākie tiek izvirzīti finālam, un mēs esam šeit. Es esmu ar septiņiem skolēniem no savas skolas," sava novada komandu raksturo Talsu Valsts ģimnāzijas skolotāja Sandra Zvirgzdiņa.

Jauno satiksmes dalībnieku foruma mērķis ir mudināt skolēnus kļūt par zinošiem, tolerantiem un atbildīgiem jaunajiem satiksmes dalībniekiem.

CSDD pārstāve Guna Zvīgule Skaidro: "Uzdevumi ir ļoti dažādi. Kopskaitā šajās sacensībās ir septiņi posmi. Ir trīs teorētiski posmi, kur tiek pārbaudītas  zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, pirmo palīdzību un velo uzbūvi. Savukārt atlikušajos četros tiek pārbaudītas praktiskās braukšanas iemaņas. Tas nav vienkārši tāds sporta pasākumus, kur skatāmies, kā viņi māk taisīt trikus, bet pārliecināmies, ka viņiem ir visas nepieciešamās zināšanas un iemaņas, lai droši piedalītos satiksmē ar velo."

Forumā no 200 bērniem tiek atlasīti paši, paši  labākie, kuri pēc tam tiks vēl apmācīti, līdz beigās atsijās lielisko četrinieku.

"Noskaidrosim tos četrus dalībniekus, kuri kļūs par Latvijas izlasi un tiks trenēti trešajā mācību ciklā. Trenēti un saliedēti, lai septembrī dotos uz Eiropas sacensībām Melnkalnē," informēja Zvīgule.

Paši bērni stāsta, kas viņiem šķitis vissarežģītākais, demonstrējot savas prasmes un iemaņas.

Patika uzdevumi uz lapām, kādam  braukšana bija grūtākā pa trasēm, līkločiem, karuselis, kurā apkārt jābrauc. Markuss rezumē: "Es iemācījos, ka ar riteni forši braukt un ka viņam ir visādas ķēdes un bremzes."

Lībagu sākumskolas pedagoģe Sandra Znotiņa, kura uz forumu ieradusies ar trīs bērniem, stāsta, kādus viņa redz ieguvumus no šāda pasākuma: "Šis forums disciplinē. Mēs arī skolā piedalāmies projektā "Iegūsti tiesības skolā". Arī šajā gadā desmit nokārtoja tiesības. Var braukt pa lielceļu, ceļu. Šīs sacensības ir tik brīnišķīgi noorganizētas, bērniem ļoti patīk un motivē nākamajā gadā piedalīties."

Sacensību dalībnieki pēc tam rāda piemēru saviem vienaudžiem un saviem jaunākajiem brāļiem un māsām.

"Viņi diezgan daudzas noderīgas lietas iemācās, ne tikai teorētiskās, bet arī praktiskās iemaņas apgūst un noslīpē. Tas ir brīvprātīgi, nekas netiek uzspiests. Manuprāt, tas jau ir ļoti labs rādītājs, ka ik gadu mums ir vairāk nekā 1000 dalībnieku Latvijā, kas veiksmīgi startē un paši arī apgūst šos noteikumus un iegūst prasmes," sacensību ieguvumus komentē Zvīgule.

Jauno satiksmes dalībnieku forums tiek rīkots jau kopš 1993. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti