Noslēdzies ES jauno tulkotāju konkurss «Juvenes Translatores»; mūsu skolēni guvuši atzinību

Eiropas Komisija šodien paziņojusi 27 uzvarētājus Eiropas Savienības (ES) jauno tulkotāju konkursā vidusskolēniem "Juvenes Translatores". Latvijā 35 skolēnu konkurencē uzvaras laurus plūca Katrīna Pujate no Rīgas Centra humanitārās vidusskolas, savukārt atzinības raksts piešķirts Rinaldam Trencim no Ķeguma vidusskolas. Tulkojums latviešu valodā augstu novērtēts arī Beļģijā, kur atzinības rakstu ieguvis Gustavs Grečihins no Eiropas skolas Briselē.

Konkurss "Juvenes Translatores" norisinās visās ES dalībvalstīs, šogad jau 17. reizi pulcējot labākos jaunos tulkotājus. Šī gada konkursa temats bija "uzdrīkstēties mainīt nākotni". Savas valodu prasmes pārbaudīja 3056 entuziasti, teksta tulkošanai izvēloties jebkuru no ES 24 oficiālo valodu pāriem. No 552 pieejamajām valodu kombinācijām 701 skolas skolēni izmantoja 155 kombinācijas. Lai gan pārsvarā tika izvēlēta angļu valoda, izmantotas arī mazāk izplatītas kombinācijas, piemēram, no rumāņu valodas zviedru valodā un no čehu valodas dāņu valodā.

Skolēniem, kuri piedalījās konkursā, bija iespēja uzzināt, cik tulkošana var būt aizraujoša.

Eiropas Komisijas tulkotāji izraudzījās vienu uzvarētāju no katras ES valsts, kā arī 247 skolēnus, kuri saņēma atzinības rakstus par saviem izcilajiem tulkojumiem. Apbalvošanas ceremonija notiks 2024. gada 21. martā Briselē.

Konteksts

Lai popularizētu tulkošanu un daudzvalodību, Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāts kopš 2007. gada ik gadu ar programmas "Erasmus+" finansiālo atbalstu rīko konkursu "Juvenes Translatores". Konkursa "Juvenes Translatores" mērķis ir veicināt valodu mācīšanos skolā un dot jauniešiem iespēju izmēģināt roku tulkotāja arodā. Konkursā var piedalīties 17 gadus veci vidusskolēni, un tas vienlaikus notiek visās atlasītajās skolās visā Eiropas Savienībā.

No katras ES valsts izraudzīto skolu skaits ir vienāds ar tās vietu skaitu Eiropas Parlamentā, un skolas pēc nejaušības principa atlasa dators.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti