Panorāma

EP vēlēšanām iesniegti 16 kandidātu saraksti

Panorāma

Panorāma

M. Stārastes 110. jubileju atzīmē ar animācijas izstādi

Iespēja satikt Zīļuku. Nacionālajā bibliotēkā veltīta izstāde Margaritas Stārastes 110. jubilejai

Kad satiekas laba grāmata un labs animators, rodas neaizmirstamas filmas. Grāmatas varoņi atdzīvojas un dodas plašajā pasaulē. Kā Zīļuks, Kraukšķītis, Zaķu ģimene un citi. Tieši tādēļ, atzīmējot izcilās latviešu bērnu grāmatu autores Margaritas Stārastes 110. dzimšanas dienu, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā izveidota autores ekranizēto darbu izstāde. To apmeklējot, brīžiem liekas – ja vien nebūtu stikla sienu, piparkūku vīriņš atkal dotos jaunos piedzīvojumos, bet Zīļuks izpētītu, cik stāvu ir pašai bibliotēkai.

Izstāde būs bez maksas skatāma no 9. februāra līdz 30. aprīlim.

Margaritas Stārastes radītajiem pasaku tēliem – Zīļukam, piparkūku vīriņam Kraukšķītim "Ziemas pasakā", zīmulim Sārtulim no grāmatas "Sārtuļa brīnišķais ceļojums"  un Lieldienu zaķēniem no grāmatas "Lieldienas! Lieldienas!" ir veltīta filmu studijas  "Animācijas brigāde" četru filmu leļļu un dekorāciju izstāde.

Līdztekus lielie un mazie lasītāji aicināti iepazīties ar autores radītajām grāmatām LNB Bērnu literatūras centra lasītavā.

Izstādē apmeklētājiem būs iespējams baudīt četrus gadalaikus, izpētot filigrānos pasaku tēlus un epizodes no filmām, ko tik meistarīgi veidojuši leļļu animācijas mākslinieki.   

Pirmie izstādi apskatīja bibliotēkas tuvākās kaimiņienes – Friča Brīvzemnieka pamatskolas – bērni. Viņi uzreiz atpazīst animācijas varoņus no Stārastes grāmatām.

Izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma trīs mēnešus, bet Zīļuks, Kraukšķītis, Zaķu ģimene un pārējie Stārastes varoņi ļoti gribot braukt ciemos pie bērniem arī citās pilsētās. Lai tikai dodot ziņu...Un viņi būs klāt!

Izstādi organizē LNB Bērnu literatūras centrs sadarbībā ar filmu studiju "Animācijas brigāde".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti