Izdrukājama «Ābece» mazajiem lasītājiem. Kā bērnu sadraudzēt ar grāmatām; idejas vecākiem

Bērnu grāmatu mēnesī piedāvāja izdrukājamu "Ābeci", tajā var mācīties burtus un lasīt vārdus, mācīties ciparus un krāsot.

Bērnu grāmatu mēnesis

Bērnu grāmatu mēnesis

Visi Bērnu grāmatu mēneša darbi apkopoti Oktobra kalendārā.

Grāmatu mēnesis ir veltīts grāmatas daudzināšanai, apskatot dažādas tēmas – grāmatu rakstīšanas procesu, saturu un tā dotās gudrības, kā var radoši izmantot grāmatu doto informāciju paši mājās, kā to dara radoši cilvēki kino, teātrī, mākslā. Mācīsimies rakstīt, zīmēt un izgatavot paši savas grāmatas, iepazīt profesionālu grāmatu rakstītāju darbu, klausīties un skatīties autoru darbus, izdomāt stāstus. Ar idejām dalīsies arī profesionāli rakstnieki – Inese Zandere, lietuviešu autore Kotrīna Zīle, igauņu autore Rēli Reinausa.

 

 

 

"Bērnistaba" mazajiem lasītājiem sagatavojusi "Ābeci" pirmsābeces laikam. "Ābeci" LSM.LV ir iespējams izprintēt un lasīt, rakstīt, krāsot reālā vidē, "Bērnistabā" to var izdarīt virtuāli.

Ābece

Ābece ir ceļš uz burtu izzināšanas un lasīšanas gudrībām. Piedāvājam izdrukājamu "Ābeci".

Pirms sākat šo darbu, pameklējiet vai jūsu mājās ir kāda ābece, apskatiet to un salīdziniet to saturu ar izdrukājamo ābeci.

Šī izdrukājamā "Ābece" veidota, lai veicinātu bērna interesi par grāmatu, lasīšanu, rakstīšanu, burtiem, akcentējot nopietnu izziņas posmu bērna ceļā uz burtu zinībām.

Izdrukājamā "Ābece":

Dokumenti

ĀBECE

Lejuplādēt

2.54 MB

 

 

 

 

Ieteikumi vecākiem darbam ar "Ābeci":

  • Izprintē lapas, tās sasprauž kopā, vislabāk lapas sastiprināt ar spirāli un uzlikt stingrākus vāciņus, lai grāmata kalpotu ilgāk.
  • Otrajā lapā ielīmē bērna fotogrāfiju vai uzzīmē portretu. Lapā ir vieta bērna vārdam, vecāki to var uzrakstīt ar zīmuli, lai bērns pārvelk vai atdarina rakstīto, bet var šo līniju atstāt neaizpildītu līdz laikam, kad bērns pats to spēs paveikt.
  • Burtu mācīšanas secība ir tāda, kā mēs to izmantojām LSM.LV vecāku un bērnu sadaļā publicētajos ieteikumos burtu mācīšanai, tur jūs varat smelties vēl citas idejas burtu  mācīšanai.
  • Strādājiet ar bērnu kopā, izlasiet un izrunājiet zīmējumā redzamo lietu nosaukumus, norādiet bērnam, ka, piemēram, blakus lellei ir rakstīts vārds "lelle", tas ir burts L, mēģiniet to kopā izrunāt, skaņu salikumi doti grāmatā. "Ābecē" rakstītie vārdi dalīti zilbēs tā, kā bērns vārdus izrunā.
  • "Ābece" noder arī bērnam, kurš jau pazīst burtus, raksta un lasa, to var izmantot kā zināšanu un galvenokārt savas pārliecības par prasmēm stiprināšanai. Burtu atvēruma kreisajā pusē ir balta lapa, to var izmantot rakstīšanai, zīmēšanai, attēlu pielīmēšanai par konkrēto burtu.
  • Ja bērns jau pazīst burtus vai prot lasīt un rakstīt un izmanto "Ābeci", mācoties latviešu valodu kā otro valodu, blakus vārdiem latviešu valodā var pierakstīt tulkojumu.

Galvenā uzmanība veltāma bērna pozitīvas un ieinteresētas attieksmes veidošanai pret grāmatu, grāmatas tekstu klausīšanos un vēlmi mācīties lasīt.

Darbojoties ar "Ābeci", bērns gūst zināšanas un pieredzi par mācīšanās un izziņas procesu.

Svarīgākais noteikums – bērns dara tik un to, ko saprot, kas viņu interesē, nevajag uzspiest bērnam izpildīt visu, kas grāmatā atrodams.

Ja bērns sāk krāsot grāmatu no beigām, arī tad viss kārtībā, neliedziet to viņam. Te ir iespējams "Ābeci" izprintēt un lasīt, rakstīt, krāsot reālā vidē, "Bērnistabā" to var izdarīt virtuāli.

Noderīgas idejas un informācija:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti