«Lauksaimniecība ir svarīgākais darbs uz zemes» – jauna kultūrizglītības nodarbība 7.–9. klašu skolēniem

Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" izglītības iniciatīva "Ziedoņa klase" radījusi kultūrizglītības nodarbību 7.–9. klašu skolēniem. Nodarbība "Lauksaimniecība ir svarīgākais darbs uz zemes" kaut kādā ziņā ir Imanta Ziedoņa izsapņotā vēlme kļūt par dārznieku, lauksaimnieku, jo tā apvieno kultūru un dabu.

Lai iepazīstinātu skolēnus ar kultūras un dabas sinerģiju, radīta unikāla izbraukuma izlaušanās spēle (escape room), kas sastāv no trim daļām – trim dažādām ceļojumu somām, kur viena no tām veltīta Imanta Ziedoņa dzejoļu krājumam "Viddivvārpā: poēma par maizi", otra darbam "Poēma par pienu" un trešā filozofiskajam krājumam "Es skaitīju un nonācu pie Viena". "Mēs arvien turpinām skolēniem stāstīt par dažādo Imantu Ziedoni. Šoreiz satiekam viņu dabā, kur viņš bauda zemes darbus un saprot, cik patiesībā nozīmīgi tie ir. Pateicoties mūsu sadarbības partneriem, starptautiskā uzņēmuma "BASF" lauksaimniecības risinājumu nodaļai Latvijā, mēs ne tikai varējām nodarbību papildināt ar pašiem aktuālākajiem datiem par to, ko mūsdienās dara zemnieki, bet arī varēsim Latvijas skolēniem reizi mēnesī šo nodarbību piedāvāt bez maksas," stāsta "Ziedoņa klases" vadītāja Elizabete Pavlovska.

"Ziedoņa klases" komanda jau iepriekš radījusi vairākas izlaušanās spēles, taču šī ir unikāla ar to, ka tajā jaunieši darbosies gan ar praktiskiem rekvizītiem, gan digitālajā vidē. Tas paplašina ne tikai spēles iespējas, bet aktualizē to, cik lauksaimniecības nozare šobrīd ir mūsdienīga. Nodarbība radīta kopā ar dažādu nozare ekspertiem, viens no tiem ir pieredzējušais spēļu veidotājs Kristaps Auzāns, kurš veidojis ne tikai "Ziedoņa klases" izlaušanās istabas Sporta ielā 2, bet arī citus vērienīgus projektus.

"Jaunieši, kuri piedalījās šīs kultūrizglītības nodarbības testēšanā, atzina, ka šis ir neierasts veids, kā savienot it kā nesavienojamo – literatūru un mūsdienu pasaules svarīgu sastāvdaļu – lauksaimniecību. Mēģinājām ar šo teju deviņdesmit minūšu garo kultūrizglītības nodarbību aptver tēmas, kuras iepriekš nebijām apskatījuši, lai atkal no jauna pārsteigtu jauniešus ar neparedzamo Imantu Ziedoni," turpina Elizabete Pavlovska. Kultūrizglītības nodarbība svinīgi atklāta kopā ar 7. klases skolēniem no Rīgas Franču liceja.

"nē, sējējs nav sīkumains – sēklu sēj
un neskaita, ja kāda nedīgst
viņš atvēž roku un pasaulei
sēj
kur dīgst un nedīgst"

/Imants Ziedonis/

Plašāka informācija par visām "Ziedoņa klases" aktivitātēm šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti