Rīta Panorāma

Venēcijā norisinās slavenais karnevāls

Rīta Panorāma

Zelenskis: Krievijas un Ukrainas frontē izveidojies strupceļš

Intervija ar Investoru kluba izpilddirektoru Kasparu Peisenieku

Vidusskolēnus aicina paaugstināt finanšu pratību investēšanā

Latvijas vidusskolās tiks organizētas bezmaksas klātienes nodarbības ar mērķi paaugstināt finanšu pratību investīciju jomā. Pirmajā posmā piedalīsies 20 skolas, vēl ir iespēja pieteikties brīvajām vietām.

"Par jauniešu finanšu pratību vislabāk runā viņu vecāku finanšu pratība," Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" skaidroja Investoru kluba izpilddirektors Kaspars Peisenieks, uzsverot, ka Latvijā labi māk finanšu jomas pamatlietas – visu naudu neiztērē, lielākajai Latvijas iedzīvotāju daļai nav kredītu, bet problēmas ir ar uzkrājumu apsaimniekošanu. Latvijas iedzīvotāju uzkrājumu bankās ir daudz, līmeņi augsti, bet tos glabā bankā. Būtu labi prast šos uzkrājumus apsaimiekot un vairot, pauž Peisenieks, uzsverot, ka to grūti uzsākt zināšanu trūkuma dēļ un arī tādēļ, ka grūti mainīt paradumus.

Šīs sociālās iniciatīvas pirmais posms sākās jau 1. februārī – katrā no 20 skolām Kaspars Peisenieks un viņa kolēģi vadīs vienu nodarbību vecāko klašu audzēkņiem, kurā pastāstīs, kas ir ieguldījumi akcijās un parādzīmēs, kādas ir investīciju stratēģijas un platformas, kāda ir minimālā ieguldījumu summa, kādi nodokļi jāmaksā, kāda ir atšķirība starp patstāvīgu darbu un investīciju uzticēšanu profesionālam investoram vai bankai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti