Rīta Panorāma

Tunisā sācies starptautiskais leļļu teātra festivāls

Rīta Panorāma

Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Ģimenēm ar bērniem ērtāka drošības pārbaude lidostā

Ģimenēm ar bērniem līdz septiņu gadu vecumam tagad ērtāka drošības pārbaude Rīgas lidostā

Ceļojums kopā ar bērnu gan vecākiem, gan pašam bērnam var būt gana liels izaicinājums. Viena no vietām, kas rada satraukumu, ir drošības kontrole lidostā, tāpēc "RIX Rīgas lidostā" no šā gada sākuma  izveidota īpaša ģimenes līnija, to var izmantot ģimenes ar bērniem līdz septiņu gadu vecumam.

"RIX Rīgas lidosta" pārstāve Ilze Salna skaidroja, ka to "var izmantot ģimenes, kurās ir bērni līdz septiņu gadu vecumam, ja šajā ceļotāju grupā ir kaut viens bērns, kuram nav vēl septiņi gadi. Tāpat ģimenes līnija ir domāta Latvijas Goda ģimeņu karšu īpašniekiem neatkarīgi no bērnu vecuma. Ja var uzrādīt ģimenes Goda karti, tad var arī bez bērniem izmantot šo ģimenes līniju. Tāda maza ērtība, bet patīkams žests."

Dodoties cauri drošības kontrolei pa ģimenes līniju, šo obligāto procedūru varēs veikt ātrāk un vienkāršāk.

"Lidostā pazust, protams, nekur nevar, bet, ja vecākiem ir grūti sadalīt uzmanību starp to, ka viņam pašam ir jāsagatavojas drošības pārbaudei, un tad vēl ir jāpieskata bērni, kuri ne vienmēr ir tik mierīgi, kā vecākiem gribētos, un it īpaši nonākot citādos apstākļos, nekā mēs esam ikdienā, ir svarīgi arī, ka vecāks var veltīt vairāk uzmanības bērnam un visu šo procesu tā skaisti un raiti paveikt," pauda Salna.

"RIX Rīgas lidostas" Aviācijas drošības nodaļas vadītājs Toms Neilands stāsta, ka ģimenes līnija ir aprīkota ar jauna veida modernām pārbaudes ierīcēm, kas drošības kontroles procedūru padara vēl ātrāku.

"Šiem pasažieriem nebūs atsevišķi no bagāžas jāizņem elektroniskie priekšmeti, kas ir datori, planšetdatori, kā arī šķidrumi. Īpaši pasažieriem, kuri ceļo ar bērniem, tie būtu šķidrumi, kas ir bērnu pārtika, šķidrumi zem 100 mililitriem, kas ir medicīniskām vajadzībām paredzētie šķidrumi.  Viņš noliek savu somu, noliek savas drēbes, iztukšo kabatas un dodas cauri drošības kontrolei," skaidroja "RIX Rīgas lidosta" Aviācijas drošības nodaļas vadītājs Toms Neilands.

Lidostā aicina vecākus pirms drošības kontroles bērniem izskaidrot, kāpēc un kā tiks veikta šī procedūra.

"Viens no galvenajiem momentiem būtu sagatavot pašu bērnu, izskaidrot, ko viņi darīs, kas notiks, kad viss būs kārtībā, ka tādas ir prasības. Parasti var redzēt uzreiz, vai šis jautājums ir skaidrots pirms tam vai nav. Mūsu inspektori ir īpaši apmācīti, kā reaģēt uz dažādām situācijām, uz bērnu dažādu uzvedību. Ir bijuši ļoti daudz kuriozi, tāpēc vēl viens ieteikums vecākiem rūpīgi pārbaudīt bērnu somas. Nereti vecāki pasaka, saliec savu somu un lidosim, un tad ir  kuriozi, ka bērns ir paņēmis mammas mīļāko virtuves nazi un saka: kā tad mēs ēdīsim galamērķī?" pauda Neilands.

Ģimenes līnija atrodas turpat, kur jau esošā ātrās drošības pārbaudes līnija, kas paredzēta visiem pasažieriem. Ģimenes līniju var atpazīt pēc īpašām norādēm un gaismas zīmēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti