Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Kalnu Karabahā palicis niecīgs skaits vietējo iedzīvotāju

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas veiksmes atslēga – skolotāju ieinteresētība

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas veiksmes atslēga – skolotāju ieinteresētība bērnu izaugsmē

Gandrīz katru gadu Latvijā veidotajā skolu reitingā pirmo vietu ģimnāziju kategorijā ieņem Rīgas Valsts 1. ģimnāzija. Par veiksmes formulu pedagogi un skolēni sauc sadarbību, pedagogu ieinteresētību bērnu izaugsmē, lielo pieredzi darbā ar talantīgajiem bērniem.

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas direktora vietnieks Jānis Zeimanis pauž, ka

veiksmes formula "viennozīmīgi ir cilvēka faktors.

Mēs nevaram konkurēt ar tehnoloģiski bagātākajām skolām. Cilvēku ieinteresētība skolēnu izaugsmē. Ja vajadzīgas tehnoloģijas, lai varētu labāk startēt gan zinātniski pētniecisko darbu konkursos, gan arī olimpiādēs, tad tā ir sadarbība ar augstskolām, tā ir sadarbība ar pētījumu centriem. Tur būs tehnoloģijas, bet primārais ir cilvēciskais faktors."

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas ir skola, kurā koncentrējas uz eksaktajām zinībām. Un tā tas ir jau kopš neatminamiem laikiem. Tāpēc arī skola, kurā mācības notiek no 7. līdz 12. klasei, spēj piesaistīt motivētus skolēnus, kuri zina, ka mācību iestāde piedāvās viņiem izaugsmes iespējas.

"Mums ir diezgan noturīgs pedagogu kolektīvs. Līdz ar to ir liela pieredze darbā ar talantīgajiem bērniem un tiem, kuri vēlas sevi pilnveidot arvien vairāk," skaidro Zeimanis.

Skolas gaiteņos nekad nedzirdēs zvanu, kas liecinātu par stundas sākumu vai beigām. Liela daļu stundu saplānotas pa divām pēc kārtas. Tātad 80 minūšu nodarbība, gandrīz kā augstskolā.

"Tas īstenībā nodrošina vēl vienu papildu lietu. Tas ir fokuss tik ilgi, cik skolotājs šo fokusu notur. Nav šīs sajūtas, ka tūlīt būs zvans un ir jāskrien starpbrīdī vai jāskrien pusdienās," stāsta Zeimanis.

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece Ramona atzīst – šī esot vieta, kur atrast domubiedrus. Savukārt par skolotājiem viņa saka – prieks sastrādāties. Tas laikam precīzi raksturo atmosfēru skolā.

Skolniece Ramona: "Vislabākais šajā skolā noteikti ir cilvēki. Skola savāc kopā skolēnus, kas ir spēcīgi matemātikā, jo tas ir nepieciešams, lai tiktu iekšā. Bet tas arī nozīmē, ka viņi visi ir ambiciozi, viņi ir gatavojušies eksāmeniem."

Skolnieks Kristaps: "Šeit pedagogi tiešām ļoti palīdz. Var tiešām redzēt, ka skolotāji cenšas un iegulda savu laiku, lai mūs sagatavotu gan mācību stundās dod dažādus materiālus, gan ārpus stundām gatavo konkrētus cilvēkus, lai olimpiāžu rezultātus sasniegtu."

Uz jautājumu, kā mācību iestādei izdodas tik daudzus gadus noturēt vadošās pozīcijas skolu reitingā, atbilde ir – mēs nemitīgi augam un pielāgojas jauniem izaicinājumiem.

"Viena no lietām, kā mēs nodrošinām, lai mēs augtu līdzi, ir tas, ka mēs veicam izvērtējumu, kas mums izdodas un neizdodas. Vai tas, ko mēs darām, ir tas, ko mēs gribam darīt, un vai tas ir tas, kas mums sagādā visiem prieku un izaugsmes iespējas. Ir labi, ka ir labi konkurenti. Tiešām cepuri nost visām tām skolām, kurām arī izdodas tikpat labi kā mums, kas mums liek noturēt savu latiņu pietiekoši augstu," pauž Zeimanis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti