Dienas ziņas

Nedrošā pašvaldības sporta laukumā gūst traumas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Arī par bērnu mentālo veselību ir jārūpējas

Bezmaksas lekcijas, tikšanās skolās un bibliotēkās. Nedēļas garumā izglītos par bērnu mentālo veselību

No šodienas, 4. marta,  līdz 10. martam notiek biedrības "Debesmannas" organizētā bērnu mentālās veselības nedēļa "Runā ar mani". Veselības nedēļas mērķis ir izglītot vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēt par resursiem, kur iespējams rast palīdzību Latvijā. Pasākumā iesaistās arī daudzi speciālisti un radošās personības, kas tiksies ar bērniem Latvijas skolās un bibliotēkās.

Bērnu mentālās veselības nedēļas "Runā ar mani" tiešraides skatāmas arī LSM.lv.

Tāpat kā pieaugušajiem, arī bērniem mentālā veselība ir jākopj. Lai bērns izaugtu vesels kā prātā, tā miesā, iespēju robežās ir nepieciešama dažāda aprūpe. Tai nav jābūt ideālai, bet labākā iespējamā konkrētam bērnam. Taču, kā bērnus atbalstīt?

"Vispirms noteikti atbalstot vecākus. Tas ir tas numur viens. Sniedzot viņiem kvalitatīvu, šeit es uzsveru – kvalitatīvu, profesionāli pamatotu, ētisku un atbildībā balstītu informāciju. Tātad – profesionāļu sniegtu informāciju," uz jautājumu – kā bērnus atbalstīt – atbildēja biedrības "Debesmanna" pārstāve Diāna Zande.

Un tieši tāpēc bērnu mentālās veselības nedēļa norisinās jau ceturto gadu. Ar katru gadu gan notikumu, gan cilvēku, kuriem nav vienalga, kļūst arvien vairāk. Un tas nozīmē, ka sabiedrībā interese pret šo tematu rodas.

"Noteikti tā būtu tāda ilūzija, ka četri gadi un diži kaut kas mainīsies, bet vispirms mainās tas, ka mēs atzīstam šīs jomas esamību. Tad mēs atzīstam šīs jomas nozīmi. Tad mēs atzīstam, ka mums ir kādi zināšanu caurumi, un tad mēs tos aizpildām un labāk varam rīkoties," skaidroja Zande.

Šonedēļ plānots veikt 18 lekcijas gan klātienē, gan arī attālināti. Piesaistīti arī daudzi speciālisti un radošās personības, kas tiksies ar bērniem Latvijas skolās un bibliotēkās. Jau šodien aizvadītas vairākas diskusijas. Sarunas ar bērniem ir svarīgas.

Latvija nav vienīgā valsts pasaulē, kur ir šāda problēma, bet tas, ka par to sāk runāt, jau ir liels solis uz priekšu. Un arī atbalsts un palīdzība vecākiem ir pieejama.

Skaties tiešraides

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti