Dienas ziņas

Valsts augu aizsardzības dienests pārbauda stādaudzētavas

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Sabiedrību aicina rādīt bērniem pareizu piemēru satiksmē

VIDEO: Bērnu drošība uz ceļiem. Ko darīt vecākiem un sabiedrībai?

Satiksmes drošības kampaņa "Tava priekšzīme – svarīgākā ceļazīme" atgādina, ka pieaugušo, īpaši vecāku, priekšzīmei ir nozīme, veidojot drošus bērnu paradumus uz ceļa.

VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD), Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Valsts policijas uzsāktajā kampaņā aktualizē, ka bērni raugās uz vecāku piemēru un pārņem pieaugušo paradumus arī tad, kad runa ir par rīcību un paradumiem ceļu satiksmē. Diskusijā runās par pieaugušo, īpaši vecāku, priekšzīmīgas rīcības nozīmi, tā veidojot arī drošus bērnu paradumus uz ceļa. Eksperti diskutēs par to, kas līdz šim ir mainījies ceļu satiksmē un kas tajā jāuzlabo; kāpēc pieaugušie aizvien pieļauj kļūdas un kas būtu jāmaina, lai bērnu atrašanās uz ceļa kļūtu drošāka, mazinoties ceļu satiksmes negadījumu skaitam, kuros iesaistīti bērni, kā arī pacientu skaitam Bērnu slimnīcā, kuri vēršas pēc palīdzības ar dažādām traumām, kas gūtas gan kā pasažieriem, gan gājējiem vai pārvietojoties ar kādu no mikromobilitātes braucamrīkiem. Tāpat eksperti dalīsies ar padomiem vecākiem, ko darīt, lai veidotu noturīgus un drošus bērnu paradumus uz ceļa.

Piemērs jeb priekšzīme, kādu pieaugušie, īpaši vecāki, demonstrē ilgtermiņā, viņu pašu attieksme attiecībā uz satiksmes drošības un savstarpējās cieņas jautājumiem, neizbēgami atsaucas arī uz bērniem un jauniešiem un viņu izpratni par drošību ceļu satiksmē. Ar mērķi veidot izpratni par pieaugušo atbildību bērnu un jauniešu satiksmes drošības nodrošināšanā, kas ilgtermiņā samazinātu ceļu satiksmē cietušo bērnu un jauniešu skaitu un palielinātu bērnu un jauniešu skaitu, kuri lieto drošības līdzekļus, piemēram, bērnu sēdeklīšus, ķiveres, atstarotājus u.tml., š.g. 27.jūlijā CSDD, Bērnu slimnīca un Valsts policija uzsāka kampaņu "Tava priekšzīme - svarīgākā ceļazīme", kas aicina visus pieaugušos, bet jo īpaši vecākus, atcerēties, ka bērni no viņiem mācās, arī, kad runa ir par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un drošu rīcību uz ceļiem.

Kampaņa vērš uzmanību uz trim būtiskām situācijām ceļu satiksmes negadījumos, kuros cieš bērni, aicinot vecākus lietot bērna vecumposmam atbilstošu autosēdeklīti līdz viņš sasniedz 150 cm augumu, bērnu vienmēr tajā piesprādzējot; aicinot ievērot, ka bērniem līdz 12 gadiem, pārvietojoties ar mikromobilitātes līdzekļiem, ķivere jālieto obligāti, un tā ir ieteicama ikvienam velobraucējam; aicinot izglītot bērnus, ka līdz 14 gadu vecumam ar elektroskrejriteni nedrīkst braukt, un tas ir transportlīdzeklis 1 personai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti