Kā runāt ar bērniem par karu? Publicēti praktiski padomi vecākiem

Laikā, kad karš arvien vairāk ienāk ikdienas rutīnā, aktuāls ir jautājums, kā runāt par karu ar bērniem.  Lai vecākiem un pedagogiem palīdzētu, biedrībā "Patvērums "Drošā māja"" izveidots pētījumos un pieredzē balstīts praktisks materiāls.

"Kā runāt ar bērniem par karu?" stāsta, kā sagatavoties sarunai, kā atbildēt uz jautājumiem un kā reaģēt. Tur sniegtas atbildes uz visiem bērnu biežāk uzdotajiem jautājumiem. Piemēram, ja bērns jautā – mamma, vai karš var būt Latvijā? 

"Nē, karš nevar būt Latvijā, mums ir armija, mēs esam sagatavojušies," sacīja biedrības "Patvērums "Drošā māja"" valdes locekle Gunta Vīksne. "Šis materiāls ir domāts gan pedagogiem, gan bērnu vecākiem – daudziem skolā ir klasesbiedri no Ukrainas. Svarīgi nobeigt sarunu uz pozitīvas nots - kā mēs varam palīdzēt."

Materiāls, kurā iekļauti arī praktiski padomi, atrodams biedrības "Patvērums "Drošā māja"" mājaslapā. Tā veidotāji informējuši arī skolas un bērnudārzus, ka internetā pieejami šie padomi. Arī ikviena ģimene ir aicināta izmantot šo sagatavi, lai atbildētu uz bērnu jautājumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti