Ģimenes studija

Iestājpārbaudījumi valsts ģimnāzijās: kāpēc tie tomēr būtu nepieciešami

Ģimenes studija

Klienta noslēpums un nozieguma novēršanā - kas svarīgāks?

Dzīve kustībā bērnos atraisa vēlmi izjust un palīdzēt. Tiekamies ar Ardavu ģimeni

Dzīve kustībā un nepadošanās grūtībām. Ciemos pie Ardavu ģimenes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Latvijas radio raidījums "Ģimenes studija" ciemojas rīdzinieku Ardavu ģimenē. Lelde strādā starptautiskā maksājumu uzņēmumā, Edija darba dzīve saistīta ar finanšu un grāmatvedības jomu. Bet viņi ir ļoti aizņemti arī ārpus darba – Ardavi atjauno vēsturisku māju, kurā šobrīd dzīvo, rūpējas arī par ģimenes brīvdienu māju Tukumā un ikdienā ir veloentuziasti – Lelde dažus gadus pat profesionāli nodarbojusies ar riteņbraukšanu.

Tagad nereti viņi izbraucienos ar divriteņiem dodas četratā, pievienojas arī viņu meitas – astoņgadīgā Luīze un četrgadniece Margrēte. Jo Lelde un Edijs uzskata, ka dzīve darbībā un kustībā arī bērnos atraisa vēlmi piedzīvot, izjust un palīdzēt.

Vispirms aplūkojam viņu namu, jo Ardavi dzīvo vēsturiskā namā, kuram ir vairāk nekā 140 gadu.

"Cenšamies sadzīvot un kaut kādā mērā pat izbaudīt," atzīst Lelde.

Stāstot par pievēršanos riteņbraukšanai, Lelde atklāj, ka viņa pēc 2008. gada krīzes profesionāli nodarbojusies ar šo sporta veidu, bet tikai nodarboties ar šo sportu bijis garlaicīgi, jo, lai būtu labs, ir daudz stundas monotoni jābrauc. Jau savulaik uz skolu braukusi ar riteni. Tad tas vēl nebija populāri, skolas riteņu novietnē bijuši vien daži velosipēdi, arī klasē par to smējušies. Bet viņa no pusdienu naudas krāja un nopirka riteni, lai varētu piedalīties sacensībās. Veicās labi, sāka trenēties pati. Ko devusi riteņbraukšana?

"Visu – nepadoties, cīnīties," pārliecināta Lelde. "Katrās sacensībās liekas – vēl bišķiņ un nomiršu. Tik grūti, ka vieglākais būtu izstāties. Nepadoties, grūti ir visu laiku. Ikdienā to redzam, ka mūsdienu paaudzei, bērniem ir savā ziņā atvieglināta dzīve, viņiem nav šo cīņu ikdienā. Viņiem viss ir. (..) Sports iedod disciplīnu, un mūsdienās, kad lielākoties bērniem viss nāk viegli, jebkas, ko dara ārpus skolās, sevišķi sportā, var palīdzēt."

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Riteņbraukšana savedusi arī abus – Leldi un Ediju – kopā. Arī kāzu ceļojumā abi devušies ar riteņiem. Edijs šobrīd, kopš ģimenē ir bērni, gan vairāk ir uz jūs ar riteņbraukšanu, un nodarbojas ar hokeju.

Luīze nav īsti pārliecināta, vai viņai patīk braukt ar riteni. Bet vasarā parasti ir bērnu brauciens kopā ar draugiem. Margrēte gan pārliecinoši atbild, ka viņai patīk braukt ar riteni. Viņa brauc ar BMX riteni pa trasi.

Lelde iepazīstina, kas ir bērnu braucieni, un atzīst, ka grib meitām iemācīt, ka ceļojums nenozīmē tikai iekāpt lidmašīnā un kaut kur doties. Velo ceļojumos ģimene parasti dodas pa ceļiem, kur parasti ar mašīnu nebrauktu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti