Ģimenes studija

Kādi digitālie mācību risinājumi tiek ieviesti Latvijas bērnudārzos?

Ģimenes studija

Valsts aizsardzības dienests tagad realitāte katra jaunieša dzīvē

Vienkārši sportiski aktīva ģimene. Tiekamies ar Gasiņiem Salaspilī

Dzīves izaicinājumi. Ciemos pie Gasiņu ģimenes

Nekad neesam bijuši sportisti, tikai skrējuši, braukuši velo sacensībās, piedalījušies arī vairāku diennakšu piedzīvojumu sacīkstēs un tamlīdzīgi. Tā par sevi saka Gasiņu ģimene, kura ciemos uzņem Latvijas Radio raidījumu "Ģimenes studija".

Didzis un Iveta ir četru meitu vecāki. Pirms vienpadsmit gadiem, kad piedzima jaunākās dvīnes, viņu dzīvesveids tomēr kļuva krietni rāmāks. Šobrīd Gasiņi brīvajā laikā, īpaši vasarās, darbojas senču lauku īpašumā, diendienā lolo arī vienīgo ģimenes puiku – kurchāru Aro, kas mājiniekus, visbiežāk abus vecākus, ved garās jo garās pastaigās. Turpat Salaspilī viņi piedalās arī ģimenisku riteņbraukšanas sacensību rīkošanā. 

Didzis Gasiņš ir finanšu analītiķis, bet ikdienā pirtnieks, maiznieks, novadpētnieks, smej Didzis.

Iveta Gasiņa strādā kā koordinatore loģistikā, audzina četras meitas, hobijs ir adīšana.

 

Ģimene ir aktīva, iesaistās dažādos sportiskos pasākumos. Ģimene darbojas riteņbraukšanas klubā "Salaspils zīriņi", pēdējā laikā gan mazāk aktīvi.

Mēs neesam bijuši sportisti, bet skrējuši un ar riteni braukuši, saka Iveta, piebilstot, ka dvīņu piedzimšana ir mainījusi ģimenes sporta aktivitāšu intensitāti.

 

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Dvīņu piedzimšana ģimenē prasīja daudz spēka un lielu uzmanību, Iveta saka, ka tas bija laiks, kad lielajiem bērniem netika pievērsta nepieciešamā uzmanība. Vecākā meita gan šo laiku atceras ar prieku, jo ar visu labi tika galā un izbaudīja arī brīvību.

Vecākajai no dvīnēm patīk, ka ir 40 minūtes vecāka par māsu, jaunākā saka, ka ir garāka un stiprāka par vecāko dvīņu māsu.

Gasiņu ģimenes veidošana ir klasiska – augstskolas mīlestība, kas sākās, studējot Jelgavā. Ģimene tagad dzīvo Salaspilī, par vietas izvēli ir apmierināti. Vecākā meita studē medicīnu, otra meita pārstāv Latvijas izlasi frisbijā, saņēmusi Latvijas Sporta federācijas stipendiju, dvīnes ir skolnieces.

Ģimenei ir arī izaicinājumi – lauku mājas, kuras prasa lielu darbu, bērniem mācības un pulciņi, jāvelta laiks fiziskai un garīgai veselībai – lielais izaicinājums ir visu sabalansēt. Iveta uzsver, ka ir svarīgi atrast laiku sev, jo no tā visi ir ieguvēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti