Bērni jautā par veselību, speciālisti atbild. Vecākiem un bērniem kopā veicamo darbu kalendārs maijam

 Maijs mums ir veselības mēnesis – speciālisti atbild uz bērnu jautājumiem par veselību un ķermeni.

Maijs - veselības mēnesis

Atbildes uz mazo cilvēku LIELAJIEM jautājumiem topošajam veselības pratības centram bērniem - Bērnu muzejam.

Top veselības pratības centrs bērniem – Bērnu muzejs. Muzeja veidotāji aicināja jaunākā skolas vecuma bērnus uzrakstīt, kādi veselības jomas jautājumi viņus interesētu, nosaucot šo projektu par mazo cilvēku LIELAJIEM jautājumiem. Profesionāļi uz daļu no šiem jautājumiem ir devuši atbildes, mēs tās maijā publicēsim pa vienai katru dienu, lai tie kalpotu kā palīgi vecāku un pedagogu sarunai ar bērniem par veselību un ķermeni.

Izdrukājamas darba lapas pirmsskolēniem

Dokumenti

Darba lapas maijam

Lejuplādēt

6.26 MB

 

 

 

 

Maijam esam izveidojuši 10 darba lapas, aicinot vecākus un pirmsskolu pedagogus tās izdrukāt saviem pirmsskolēniem, lai viņiem būtu izzinošas nodarbes vakaros, brīvdienās, ceļojumos un mācībās pirmsskolā.

Piedāvātajās darba lapās var mācīties burtus, ciparus, skaitīšanas un rēķināšanas pamatus, krāsas, formas, apgūstot ne tikai zināšanas, bet arī vērīgumu, spēju secināt, pieņemt lēmumu, būt pacietīgam un radošam.

Darba lapu tematika saistīta ar aktuālo maijā – Mātes dienu, dabas norisēm, tāpat tās saturiski ir saistītas ar bērnu raidījumiem Latvijas Televīzijā, spēlēm, video, audio un krāsojamiem un drukājamiem darbiem Bērnistabā. Par to, kā strādāt ar darba lapām, lasi šeit.

Maijā veicamo darbu idejas:

    1. Uzzini, kāda ir izplatītākā slimība bērniem? 2. Kam ir domātas skropstas un uzacis? Uzzini! 3. Vai acis var sasalt? Atbild speciālisti 4. Kur palika vīruss? Atbild speciālisti  5. Kāpēc cilvēki guļ ar acīm ciet? Uzzini!
6. Kāpēc, kad esmu slims, es šķaudu? Skaidro speciālisti 7.Kāpēc vakaros nenāk miegs, bet no rīta nāk? Te ir atbilde! 8.

Kurš ir stiprākais cilvēka muskulis, kā tie veidojas?

 

9.

Kā sūta sāpju signālus uz smadzenēm? Bērni jautā, speciālisti atbild

 

10. Kāpēc mēs jūtam sāpes? Uzzini! 11. Kāpēc man pēc treniņa sāp muskuļi? Atbild speciālisti 12. Uzzini!

Kā pretsāpju zāles zina, kur tām jāiet, un saprot, ka mammai sāp galva?

 

13. Vai, lai kļūtu par ārstu, vajag ideālas atzīmes?

14. Kā var palīdzēt cilvēkam, ja viņš nevar paskaidrot, kā viņam sāp? Uzzini! 15. Kā ārstiem nav bail pieļaut kļūdu? Vai ārsti sevi ārstē? Noskaidro! 16. Kas notiek, ja 7 dienas neēd cukuru? Vai dabīgais cukurs ir veselīgs? 17. Kā rodas cukura diabēts? Atbild ārsts. 18. Kā izskatās ķermeņa cīņa ar baktērijām?  Bērni jautā, speciālisti atbild 19. Cik cilvēkus dienā ārsts izārstē?
20. Kāpēc ārsti valkā baltus vai zaļus halātus? Uzzini! 21. Kādēļ cilvēki grib strādāt par ārstu? Noskaidro! 22. Kāpēc krūtis aug lielākas? Bērni jautā, speciālisti atbild 23. Kāpēc mēs uzreiz gribam raudāt, kad satraumējamies? 24. Kāpēc meitenēm vieglāk taisīt špagatu? Uzzini!  25. Vai īstie zobi ir piena zobu bēbīši? Bērni jautā, speciālisti atbild 26.Kāpēc cilvēkiem jādzer ūdens? Noskaidro!
27. Kā ēdiens pārvēršas par kaku vai čuru? Skaidro ārsts 28.Kāpēc purkšķis smird un mazās māsas kaka smaržo citādi nekā mana? Speciālisti atbild 29. Kādēļ cilvēki mirst? Kādēļ nevar dzīvot vismaz 200 gadus? Uzzini! 30. 31.    

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti