Profesionāļus ar augstāko izglītību programmā «Mācītspēks» aicina kļūt par skolotājiem

Līdz 2024. gada 24. martam profesionāļi ar augstāko izglītību ir aicināti pieteikties darba vidē balstītām pedagoģijas studijām "Mācītspēks", lai iegūtu skolotāja kvalifikāciju. Savukārt skolām ir iespēja aktualizēt savas vakances kartē Esiskolotājs.lv un mudināt gan savus izcilākos absolventus, gan vecākus, kas izrādījuši interesi par aktīvāku iesaisti, apsvērt darbu izglītības sektorā.

Kopumā četru gadu laikā "Mācītspēka" atlasi ir izturējuši 495 interesenti, no kuriem 345 uzsāka studijas, savukārt skolotāja kvalifikāciju pašlaik ieguvuši jau 227 skolotāji. Pēc "Mācītspēka" absolventu aptaujas gan 2022./2023., gan 2023./2024. gadā aptuveni 90% no skolotājiem pašlaik strādā izglītības sektorā.

"Latvijā unikālās darba vidē balstītās pedagoģijas studijas "Mācītspēks" jau piekto gadu pēc kārtas aicina pieteikties interesentus ar augstāko izglītību pārkvalificēties un kļūt par skolotājiem – ieguldīt mūsu nākotnes sabiedrībā un kā pedagogiem radīt pašus labākos apstākļus jauniešu izaugsmei. Ar katru gadu arvien vairāk no mūsu studentiem piesakās "Mācītspēka" atlasē, jau zinot konkrētu skolu, kurā vēlas strādāt – pagājušogad tā bija aptuveni trešā daļa, kas norāda, ka sabiedrība un izglītības iestādes novērtē programmas iespējas," norāda Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes dekāne prof. Linda Daniela.

"Mācītspēks" sevī ietver divus mācību posmus. Pirmajā gadā klātienes studijās piektdienās Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē vai Liepājas Universitātē dalībnieki apgūst pedagoģisko psiholoģiju, skolotāja profesionālo darbību un mācību jomas metodiku. Pirmajā gadā topošie skolotāji strādā 14 līdz 21 kontaktstundu lielu slodzi izvēlētajā skolā. Pēc skolotāja kvalifikācijas ieguves (pirmajā gadā) dalībniekiem ir iespēja otrajā gadā papildināt savas zināšanas vienā no piedāvātajām profesionālās kompetences pilnveides programmām Latvijas Universitātē.

Visa mācību procesa laikā skolotājiem ir pieejams papildu atbalsts, kurators un mentors, kuru nodrošina pati skola, lai ievadītu jauno pedagogu darbā, palīdzot ar tehniskām iemaņām, kā, piemēram, E-klases apguvi, un stundu vērošanu. Nepieciešamības gadījumā tiek piesaistīts arī supervizors. Visu mācību laiku skolotāji saņem arī stipendiju, lai varētu nestrādāt pilnu slodzi un sekmīgi pabeigtu mācības.

Par projektu "Mācītspēks"

Darba vidē balstītas pedagoģijas studijas "Mācītspēks" iekļauj 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas "Skolotājs" apguvi pirmajā jeb kvalifikācijas gadā un otro jeb indukcijas gadu, kura ietvaros skolotāji turpina profesionālo pilnveidi vienā no četrām profesionālās kompetenču pilnveides mācību programmām Latvijas Universitātē.

Plašāka informācija par "Mācītspēku" ir pieejama www.macitspeks.lu.lv, savukārt par citām pedagoģijas studiju iespējām – www.esiskolotajs.lu.lv. Projektu "Mācītspēks" īsteno Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte un Liepājas Universitāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti