V.I.P.

"V.I.P." 27.februāris. Fināls

V.I.P.

V.I.P. 27.februāris. Fināls

V.I.P. 20.februāris. Otrais pusfināls

«V.I.P.» pusfināls – tviterī dzimusi komanda stājas pretī pieredzējušiem spēlētājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šajā Latvijas Televīzijas erudīcijas spēles "Veiksme. Intuīcija. Prāts." ("V.I.P.") pusfināla epizodē tikās "Twitter" diskusijās dzimusi komanda, kuras dalībnieki viens otru vaigā pirmo reizi redzēja vien pirms raidījuma ieraksta, kā arī spēlē pieredzējis trijnieks. Gāja spraigi!

"Twitter" diskusijās dzimst komanda

Laiku palaikam erudīcijas spēles "Veiksme. Intuīcija. Prāts." ("V.I.P.") "Twitter" kontā notiek diskusijas par vienu vai otru jautājumu, komandu nezināšanu vai sajūsma par kāda trijnieka startu. Viena no karstākajām nesenajām diskusijām bija pēc raidījuma, kurā miniseriāla "Queen’s Gambit" nosaukums tika tulkots kā "Karalienes gambīts", ne "Dāmas gambīts", kā to būtu vēlējušies ieraudzīt un dzirdēt latviešu šaha pazinēji. Tāpat spraiga bija diskusija par to vai un cik ikvienam latvietim būtu jāpārzina Eduarda Veidenbauma daiļrade. Šoreiz neturpināšu šo diskusiju, bet pastāstīšu par rezultātu, kas no tās izrietēja. Proti, aktīvākie diskutētāji apvienojās komandā un pieteicās "V.I.P.", tā veidojot vienu šī pusfināla komandu ar kapteini Mārtiņu Veidi. Patiesības labad jāatzīst, ka Mārtiņš bija gaidītāju rindā jau sen, vien viņam atbilstoši pretinieki arvien nepieteicās, jo cenšamies salāgot četras komandas, lai ciklā komandu līmenis būtu līdzvērtīgs.

Mārtiņa neatlaidība un apņemšanās veidot komandu no "Twitter" sabiedrotajiem izkausēja radošās grupas sirdis un komanda nekavējoties tika apstiprināta spēlei.

Atkarība no vipiņa

Tikpat neatlaidīgs ar savu vēlmi spēlēt bija Kristians Krievāns, kura pieredze vipiņā jau bijusi panākumu pilna. Taču arī viņš šoreiz pieteica mazliet izmainītu trijnieku. Krievāns "V.I.P." jau spēlējis  2019. un 2020. gadā. Kristians ir vokālais pedagogs, strādā koros "Gaismaspils" un "Jubilate", ir diplomēts akadēmiskais dziedātājs, arī privāti pasniedz vokālās dziedāšanas stundas aktieriem. Aizraušanās: māksla, kultūra, jaunu cilvēku iepazīšana, valodu mācīšanās, pastaigas, dažādi āra treniņi.

"Pēdējā gada laikā aizrautīgi ceļoju – kādu laiku ar dzīvesbiedri nodzīvoju Tenerifē Spānijā, darba dēļ bieži sanāk ceļot uz Somiju. Ļoti patīk avantūras, sevišķi intelektuālās," viņš stāstīja, norādot: "Es sagaidu aizraujošu, nervus kutinošu spēli. Man ar vipu ir kā ar narkotikām, zināma atkarība – bauda pirms, bauda piedaloties un bauda pēc! Vēlos uzvarēt un naudas balvu ieguldīt kādā ceļojumā ar muzikālu piedzīvojumu!"

Latvijas Televīzijas erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts" ("V.I.P")
Latvijas Televīzijas erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts" ("V.I.P")

Komandā ir arī Kaspars Blekte – biroja darbinieks, kurš brīvdienās airē straujūdeņus vai rušina dārzu. Bērnībā daudz lasījis periodiku un grāmatas. Kaspars arī ir orientierists un kajakers. Interesē vēsture, ģeogrāfija, kultūra, indie mūzika un sports.

"Man šī vipā būs otrā reize," stāsta Kaspars, "pirmā reize ar komandu bija veiksmīga. Tas dod cerības arī šoreiz – laimestu ieguldītu ceļojumā pa kalnu upēm. Vispār es vēlos apceļos Peru – iepazīt inku kultūras. Iespaidīgākais piedzīvojums, kas bijis, – ekspedīcija pa upi aiz polārā loka Krievijā. Es uzskatu, ka spēks ir sadarbībā, lai gan patīk arī lietas darīt vienatnē."

Kristians komandai pieaicinājis Austri Sauku – draugu no vīru kora, kurā savulaik dziedājuši kopā. "Esmu cilvēks, kam patīk pēc garas darbadienas atlaisties dīvānā un pārlasīt ziņas," par sevi stāsta Austris. "Brīvajā laikā patīk iet pastaigās, lidināt dronus un vienkārši sportot. Šad tad sestdienu vēlos vakaros skatīties jaukto cīņas mākslu turnīrus vai hokeja spēles. Esmu arhitektūras maģistrs un profesijā aktīvi strādāju. Šī būs pirmā līdzdalība TV projektā!"

Vaicāti, ko trīs dalībnieki kā komanda vēlas iegūt no šīs piedalīšanās, visiem atbilde skaidra: "Vēlamies saliedēties, lai arī turpmāk būtu laba komanda, kas var uzvarēt!"

Komanda iepazīstas pirms ieraksta

Ļoti svarīgi saliedēties būtu arī Mārtiņa Veides komandai, jo aci pret aci viņi viens otru ieraudzīja un sarunājas pirmo reizi tieši pirms ieraksta... Kā Mārtiņš, Juris un Ģirts atzīstas – attālināti cits citu zina, kaut kur arī kādās erudīcijas spēlēs ir satikušies, bet konkrēti vienā komandā, ar vienu mērķi kopā ir šeit un tagad, kad jāpaspēj sapazīties, sadraudzēties un saliedēties.

Latvijas Televīzijas erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts" ("V.I.P")
Latvijas Televīzijas erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts" ("V.I.P")

Lūk, ja mērķis ir, var arī tā – sanākt kopā svešinieki, kam kopsaucējs ir erudīcija!

Mārtiņš Veide darbojas akmens apstrādes jomā, patīk erudīcijas spēles: "Esmu radio spēles "Lieliskais piecinieks" veterāns kopš 1997. gada, man patīk būt zinošam."

Juris Iesaliņš līdzīgi kā Mārtiņš kādreiz ir spēlējis spēli "Zini vai mini", seko līdzi erudīcijas turnīriem, ir talsinieks, kas strādā celtniecībā: "Esmu zemessargs, brīvo laiku pavadu uz dīvāna vai vasarā laukos."

Trešais Veides komandā bija plānots aktīvs "Twitter" diskutētājs Oskars, kurš pirms ieraksta saķēra vīrusu, un Mārtiņa aicinājumam piedalīties atsaucās Saeimas deputāts Ģirts Lapiņš: "Jā, es esmu spēlējis erudīcijas spēles, gan ne pēdējā laikā, bet labprāt piekritu Mārtiņa uzaicinājumam, jo pārbaudīt vai likt lietā savu erudīciju vienmēr ir vērtīgi!"

Tātad otrajā pusfinālā pie spēles vadītāja Uģa Joksta tikai džentlmeņi –  vieni mērķtiecīgi ar vēlmi uzvarēt un lielu pieredzi vipā, otri cits citu vaigā ierauga teju pirmo reizi un sanākuši, lai pierādītu, ka elementāras lietas ir jāzina. Juris gan uz repliku, ka nu varēs apliecināt erudīciju, atsaucas: "Mani komentāri tviterī nekad nav bijuši izsmejoši vai nievājoši, es nojaušu, kā tas ir, kad pēkšņi viss aizmirstas. Pats, iespējams, pat Blaumani neatpazīšu, nezināšu!"

Pirms ieslēgtas kameras režisore Laura Hirša vēl lūdz studijā grimētāju, lai sakoptu dalībnieku iesvīdušās pieres un mazliet paspūrušās frizūras, bet Juris papildina: "Lai nāk uzreiz ar celtniecības putām, šos no bailēm elektrizētos cekulus, citādi nesaglaudīs!"

Par spriedzi, kas valda studijā arī tad, kad divdesmitais jautājums izskanējis, bet spēlei jāturpinās, var pārliecinieties,  noskatoties šo "V.I.P." pusfinālu, kad pēkšņi viss nostājās "kājām gaisā".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti