V.I.P.

"V.I.P." 19. septembris. Fināls

V.I.P.

"V.I.P." 26. septembris. Pirmais pusfināls. Latvijas Sirdsdziesma dalībnieki

V.I.P. 19. septembris. Fināls

«V.I.P.» erudīti finālā: Spēle ir kā atkarība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Trīspadsmitās sezonas pirmajā finālā tiekas jau iepriekš citur tikušies erudīti un pierāda to, ka dalība viktorīnās ir kā azartiska atkarība. Turklāt spēles vadītājs Uģis Joksts norāda, ka joprojām ir iespēja tikt pie 3000 eiro, ja spēlētāji neizmantos nevienu papildiespēju.

Finālspēlē piedalās Daiņa Vinklera komanda un no bārdaiņu spēles Harija Kārkliņa komanda.

"Es vēlos atgādināt, ka "vipiņš" joprojām gaida pirmo finālistu, kas, atbildot nekļūdīgi uz visiem desmit spēles jautājumiem, neizmantojot nevienu papildiespēju, no šīs studijas aizies ar 3000 tūkstošiem eiro,

jo 1500 eiro laimestu, reizināšu ar divi," tik uzmundrinošs ir spēles vadītājs Uģis Joksts.

Erudīcijas spēle "V.I.P."
Erudīcijas spēle "V.I.P."

Iesūti jautājumu V.I.P. !

Arī raidījuma 13. sezonā noteikumi nav mainījušies: veidotāji gaida skatītāju iesūtītus jautājumus, ko uzdot raidījuma "Veiksme. Intuīcija. Prāts." komandām.

Jautājumus var sūtīt, aizpildot anketu.

Ja skatītāja iesūtītu un precīzi noformētu jautājumu anketu jautājumu spēles datorprogramma izvēlēsies iekļaut finālspēles saturā, tad šī jautājuma autors spēlēs pret komandu.

Par pārējiem sezonas spēlētājiem lasi šeit.

Pirms ieraksta "RANDOM" komanda atkal pavaicā, vai mūsu rīcībā ir Ukrainas karodziņi, ko viņi piesprauž līdzās dzeltenzilajam "RANDOM" uzrakstam, tā demonstrējot atbalstu Ukrainai. Šajā komandā visi ir ļoti aizņemti, piemēram, Renāra ikdiena paiet celtniecības uzņēmumā, kura objekti bijuši "Z torņi", tagad "Preses nams" un Rīgas Dzelzceļa stacija, pats smejoties saka: "Lūdzu, visas pretenzijas pie manis!" Tomēr brīvais laiks erudīcijai atrodas visiem!

Izrādās, ka abas komandas viena otru labi pazīst vaigā, abas piedalās erudīcijas spēles "Domā līdz" viktorīnās. Šī erudīcijas viktorīna notiek kādā Rīgas kultūras bārā, apvieno komandās trīs līdz 10 cilvēkus un esot domāta erudītiem, kas, iespējams, baidās no TV ierakstu atmosfēras – gaismām, kamerām, gatavi ļauties domāšanai klusinātākā atmosfērā.

Raugoties no malas, šķiet, šī pazīšanās izstaro zināmu nedrošību abām komandām: tās nemetas viena otrai uzsist uz pleca, vēlot labu spēli.

Šai atturībai var būt vairāki iemesli, vispirms, iespējams, abas apzinās, ka pretinieks ir stiprs, jo dzirdēts un redzēts. Otrkārt, abām ir savi mērķi, proti, Dainis vēlas lauzt tradicionālo nespēju uzvarēt "V.I.P." finālā, ko jau definējis sev "kā lāstu", bet Harijs nevēlas apstāties pie sasniegtās finālspēles starta līnijas.

Spēle tiešām sākas piesardzīgi. Harijs saņēmis no Uģa kartīti ar vieninieku, viņam finālspēles pirmais jautājums. Tas par Slavoniju, kurā valstī  ir šis kultūrvēsturiskais reģions. Modris Frikamanis atceras, ka redzējis filmu un domā – tā ir Horvātija. Kapteinis jau pirmajā jautājumā sadedzina iespēju tikt pie 3000 eiro, jo izmanto papildiespējas, lai kolēģa versiju pārbaudītu.

Daiņa trijniekam tikai jāatceras, kur notiks 2024. gada vasaras olimpiskās spēles. Visi klusē, domā, šaubās un arī ķeras pie papildiespējas. Nepalīdz pat Aspazija, kura kā ceturtā ir līdzi komandai, jo Elzas kundzes attēls ir uz Daces T krekla.

Erudīcijas spēles "V.I.P." dalībnieki
Erudīcijas spēles "V.I.P." dalībnieki

"Trīs tūkstoši paliks pie manis," secina Uģis un turpina spēli.

Harija Kārkliņa komandā šajā finālspēlē aktīvs ir Modris; kad kāds saka: "Nav ne jausmas!", Modris nepadodas, domā un atrod pareizo atbildi. Veiksmīgas ir komandas atbildes par Londonas tiltiem, kādu NBA klubu.

Pretinieki – Daiņa komanda – savukārt izrāda prieku, saņemot jautājumu par NHL.

"Beidzot tas nav NBA, bet gan NHL!" laimīgs ir kapteinis, kas lieliski demonstrē komandas aizraušanos un līdzi jušanu hokejam.

Erudīcijas spēles "V.I.P." dalībnieki
Erudīcijas spēles "V.I.P." dalībnieki

Par Saules spektrā reiz atklāto spožo dzelteno līniju izceļas garas diskusijas, jo komanda domā, ka nevar būt tik vienkārši, ka atbilde ir hēlijs un, ja vēl Uģis nepaužot nevienu apstiprinošu, uzvedinošu zilbi vien norūc:

"Uz mani neskatieties, es esmu tējkanna ķīmijā!" tad jāver vaļā papildiespējas.

Spēle rit soli solī, ļoti līdzīgi, komandas šķir 10, reizēm – 20 punkti, šķiet, ka lūzuma punkts varētu būt pie sestā skatītāju jautājuma vai savstarpējiem jautājumiem, ko Uģis uzdod kā astoto.

Uz spēli nākot, komandas sagatavo vienu jautājumu pretiniekiem, kas tiek uzdots finālspēlē, tas nozīmē, ka divu komandu, kas apstājas pusfinālos, jautājumi paliek pie "V.I.P." veidotājiem. Ar komandu atļauju, mēs šos jautājumus ievietojam datorprogrammā, un tie parādās spēlē kā skatītāju jautājumi.

Arī šoreiz spēlē izskan jau reiz spēlējušu komandu kapteiņu veidoti jautājumi.

Komandas, atbildot uz skatītāju jautājumiem, tērē papildiespējas, un tā pie dažiem desmitiem eiro šoreiz tiek Arnis Lasmanis, kas spēlējis "vipiņā" vairākkārt, bet finālā netika šī gada pavasarī. Otrai komandai jautājumu uzdod Mārtiņš Veseris, kura komanda pie Uģa Joksta viesojās 2020. gada janvārī. Lūk, cik ilgi jautājums gaida savu vietu ēterā! "V.I.P." jautājumu bankā atnākuši jautājumu varianti arī no Harija Kārkliņa pretinieka pusfinālā – kapteiņa Ilmāra Bonoparta.

Erudīcijas projekts "V.I.P." savā ziņā dalībniekos veido atkarību, jo šis ieraksta, domāšanas, satikšanās un spriedzes kokteilis kopumā iedod labu pēcgaršu, ko gribas atkārtot visos veidos – spēlējot, iesūtot jautājumus un, protams, esot pie TV ekrāniem pirmdienās!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti