Dienas ziņas

Festivālu diena Daugavpilī

Dienas ziņas

Lukašenko un Putins tiekas Sočos

Tūrisma salidojums Ērgļos pulcē entuziastu tūkstošus

Tūrisma salidojums Ērgļos pulcē entuziastu tūkstošus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aktīvā tūrisma iespējas Latvijā tiek novērtētas aizvien vairāk. To apliecina arī nupat aizvadītais Tūrisma salidojums Ērgļos, kas dienas garumā, dažādās aktivitātēs iesaistīja vairākus tūkstošus dalībnieku.

Ekstrēms pārgājiens agrā rīta stundā, supošana saulrietā, aktivitātes, meistarklases, dalīšanās pieredzē un iespēja satikt līdzīgi domājošos. Šis ir jau trešais gads, kad Māra Oltes atjaunotajā Ērgļu stacijā pulcējas tūrisma profesionāļi un entuziasti.

„Šeit ir tā vieta, kur satiekas drusku traki cilvēki labā nozīmē. Tādi kā es, Raimonds Dombrovskis, piemēram. Tie džeki, kuri darbojas Kurzemē un šeit Vidzemē, tās ir divas dažādas, ne jau lietas, bet mēs jau ikdienā nesatiekamies un šī ir tā lieliskā iespēja paskatīties un redzēt. Es esmu šeit tāpēc, ka mani ļoti saista videi un dabai draudzīgās lietas, došanās dabā ar izpratni, skatīties dabā dziļāk," saka dabas entuziasts Helmuts („Domas dabā”)

„Izbraucām ar elektro velosipēdiem, bērni izbrauca ar trosīti, bija arī bunkurā iegājuši. Pastaigājamies pa mežu, paskatījāmies, kā cilvēki skrien. Arī kaut kāds tusiņš te notiek,” stāsta pasākuma apmeklētājs Vikars no Baldones.

„Šeit mēs vienkārši, uzaicinot cilvēkus, dabūjam, ka viņi paskatās uz citiem, uz sevi no malas, parunājas, izmēģina kaut ko, kas te jauns, un tādā veidā dabon savā ikdienā kaut ko jaunu. Tas ir būtiskākais – kā dzīvot interesantāk,” skaidro „Ērgļu stacijas” saimnieks Māris Olte .

Lai arī Covid-19 izplatības dēļ tūrisma nozare kopumā cieta zaudējumus, kā stāsta uzrunātie pasākuma apmeklētāji, aktīvais tūrisms savukārt vēl vairāk ieguva popularitāti, jo Latvijā arvien vairāk tiek izmantotas un novērtētas mūsu valstī piedāvātās atpūtas iespējas. 

„Tas bija acīmredzami, ka šogad ļoti daudz cilvēku atklāja priekš sevis Latviju, tie, kuri bija braukājuši pa tālām un eksotiskām zemēm, ceru, atrada šo Latvijas skaistumu, ceļojot varbūt pa vietām, kur, ja nebūtu šī Covid, nemaz nebūtu aizbraukuši,” norāda „Lauku ceļotāja” pārstāvis Juris Smaļinskis .

„Man ir vairākas kompānijas pazīstamas, kuras mežā pirms tam nav gājušas un tagad, tieši šajā Covid laikā, ir sapratušas, ka bāc, kāpēc mēs to agrāk nedarījām,” - tā entuziasts Helmuts.

Būtiski, ka šogad Tūrisma salidojums veiksmīgi tika apvienots ar taku skrējiena „Stirnu buks” posmu, tādējādi Ērgļiem piesaistot vēl vairāk apmeklētāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti