Dienas ziņas

RNP atsauc janvāra rēķinus; daļā atklāta kļūda

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Kuldīdznieces aizraušanās – laikapstākļu segas

Kuldīdznieces Andas aizraušanās – laikapstākļu segas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Lai atbildētu uz jautājumu, kāds bijis aizvadītais gads, kuldīdzniecei Andai Jansonei tikai jāpaņem sava darinātā sega, kurā dienu pa dienai ir ietamborēta konkrētās dienas temperatūra. Šis ir jau piektais gads, kad viņa ir aizrāvusies ar laikapstākļu segu darināšanu.     

Katru dienu pulksten divos Anda vairākās vietnēs skatās, kāda ir gaisa temperatūra Kuldīgā, to rūpīgi pieraksta un tad temperatūru pārvērš krāsā, kuru ietamborē segā. Vienai dienai viena rindiņa un 15 minūšu darba.

Lai nebūtu pārāk daudz krāsu, tad viena atbilst temperatūrai četru grādu robežās.

 

Laikapstākļu segu tapšana
Laikapstākļu segu tapšana

Pirmā sega tapa 2019. gadā, un nu jau top piektā. Par šādām segām esot interese arī citiem cilvēkiem, jo viens no gadiem nu ir kāzu dāvana kādam pārim.

"Viena ir aizgājusi vīramātei, viņa arī ļoti gribēja. Nu tad šī laikam paliks mums, jo bērni grib, lai mums arī ir. Puišeļi arī grib, lai uztamborē katrai gultai, es saku – tad ņemiet [tamboradatu] rokā un sākam visi kopā," stāsta Anda.

Ideju šādai laikapstākļu segai Anda smēlusies internetā, bet īpaši viņu uzrunāja vairāku Latvijas rokdarbnieču apņemšanās šādu segu veidot par Latvijas simtās dzimšanas dienas gadu.

"Es ieraudzīju to grandiozo darbu, es domāju, tas ir vesels gads, pierakstīt diendienā to laiku un izdomāt to krāsu, ietamborēt iekšā, un tev sanāk.

Pēc tam redz visu gadu. Tas ir tavs. Meklēju diegus, skrēju pa visiem veikaliem, taisīju krāsu skalu. Arī vīrs ļoti daudz palīdzēja, ja vajag, braucam uz Ventspili pēc diegiem, ja vajag – uz Saldu braucam. Bet jā, viņš teica – to pacietību…" atceras Anda Jansone.

Un pacietību Anda ir mantojusi no vecāsmammas un krustmātes, kas viņai atklāja bagāto rokdarbu pasauli.

Anda ir profesionāla rokdarbu izstrādājumu izgatavotāja, bet dzīvē šis tomēr kļuvis par viņas vaļasprieku, ikdienā Anda strādā šūšanas uzņēmumā. Viņa saka, ka ar laikapstākļu segu radīšanu Latvijā ir aizrāvušās vairākas rokdarbnieces, to īpaši var redzēt domubiedru grupā "Mūsu dāvana Latvijai – laikapstākļu sega".

"Cik interesanti būtu, ja no visām Latvijas vietām satiktos meitenes ar tām segām, un var pieaicināt kādu meteorologu klāt un pajautāt, kā mainās tas laiks," spriež Anda.

Anda domubiedru grupā dalās ar savu paveikto. Katru segu viņa kopā ar fotogrāfi Laimu Gūtmani arī iemūžina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti