Radio vilks dabā

Krāsnis - to pamatprincipi un veidi

Radio vilks dabā

Latvija kā tūrisma lielvalsts

Copes laivas un ekipējums

Kādu laivu izvēlēties copei?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Piepūšamām laivām ir tikai viens pluss – stabilitāte uz ūdens, bet, atbilstoši uzglabājot,  tās kalpo labākajā gadījumā desmit gadus, Latvijas Radio 2 raidījumā “Radio vilks dabā” vērtēja laivu eksperts Gints Zeiļa. Savukārt alumīnija laivu mūžs ir krietni garāks, kā arī tās ir izturīgākas nekā, piemēram, stiklašķiedras laivas, kuras prasa lielāku kopšanu.

“Latvijā makšķerēšanai populārākās ir piepūšamās laivas, bet laikam kādus pēdējos piecus gadus ļoti daudz makšķernieku maina savas laivas no piepūšamām uz cietajām,” sacīja Zeiļa. Piepūšamās laivas nedrīkst ilgstoši atrasties saulē, jo tas saīsinās tās kalpošanas mūžu pat uz pusi, turpretī cietajām laivām nekaitē uzglabāšana ārā.

Lielveikalos nopērkamās piepūšamās laivas ir naudas izšķērdēšana, jo lielākoties tās ir vienreizlietojamas, teica eksperts.

Ja ir vēlme iegādāties viegli saliekamu piepūšamo laivu, labāk izvēlēties Latvijā ražotu, jo tai būs gana laba kvalitāte, kā arī ilgi kalpos.

Cietās laivas ir sarežģītāk pārvadāt, jo nepieciešama piekabe. Eksperts dalījās novērojumos, ka biežākā kļūda, ko pieļauj iesācēji – izvēlas piepūšamo laivu, bet ātri nogurst no tās pumpēšanas un locīšanas, tāpēc pēc neilga laika tomēr nopērk piekabi. 

Četrus metrus garā cietajā laivā ir vairāk vietas nekā tāda paša izmēra gumijas laivā. Izvēloties gumijas laivu, jāņem vērā, ka, iekštelpā piepūsta, tā izskatās lielāka nekā ūdenī, turklāt ievērojamu vietu vēl aizņems makšķerēšanai nepieciešamais aprīkojums.

Zeiļa ieteica iegādāties laivas izmērā no trīsarpus metriem un lielākas.

Piepūšamo laivu optimālais garums eksperta vērtējumā ir četri metri un motors ar 20 zirgspēku jaudu, tad tās ātrums būs gandrīz 40 kilometri stundā. Protams, šāda izmēra laivai var izmantot arī piecu zirgspēku motoru, ar kuru var sasniegt padsmit kilometrus stundā.

“Populārākie motori ir pieci zirgspēki un pēc tam tas solis ir uzreiz 20. Tas ir tāds jau nākamais līmenis,” atzina Zeiļa. Viņš norādīja, ka piecu zirgspēku motors ir pietiekami jaudīgs ne pārāk lielām ūdenstilpnēm, piemēram, Latvijas ezeriem. Laivu eksperts ieteica ar šādas jaudas motoru jūru nešķērsot.

“Nebūt nav tā, ka tie, kas brauc ar 300 zirgspēku motoru, vinnēs tos, kas brauc ar airu laivu,” ar spiningošanas sacensību pieredzi dalījās Gints Zeiļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti