Dienas ziņas

Covid-19 ierobežošanai jauni piesardzības pasākumi

Dienas ziņas

Maina profesiju, lai kļūtu par matemātikas skolotāju

Bauskā sāk tirgot vimbu makšķerēšanas licences

Bauskā sāk pārdot vimbu makšķerēšanas licences

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Zemgales un Pierīgas vimbu tīkotājiem 13. marts ir īpašs datums, kas tiek gaidīts jau teju kopš jaunā gada. Jau tradicionāli šajā dienā Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība sāk pārdot licences populārākajās vimbu vietās Mūsas upē.

Mūsas upē pagaidām vēl peld gulbji, un tikai retais copesmīlis pēc ziemas atsvaidzina prasmes makšķerkāta "mešanā". Tikmēr vimbu cienītājiem 13. martā jau gadiem nemainīga tikšanās vieta ir Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība.

"Kalendārā gluži iezīmēts nav, bet kaut kur zemapziņā sēž, jā. Principā maksķerniekiem Bauskas apkaimē tā ir tāda no interesantākajām zvejām, tās vimbas, un kas jau ir ar to azartiņu cilvēks, tam jau patīk," saka vimbu makšķernieks Vismants.

Pandēmijas laiks gan ieviesis savas korekcijas arī šajā, copmaņiem tik svarīgajā pasākumā. Licences tiek izsniegtas pa lodziņu, un atbildīgais centīgi uzrauga, lai visiem būtu sejas maskas un neveidotos drūzma.

Tomēr pat tradicionālā burziņa trūkums un sejas maska nespēj noslēpt plato smaidu, kad kārotā licence, kas labākajā "A" zonā nebūt nav lēts prieks, ir rokā.

"Sākām makšķerēt ar lazdas kātiem visi puikas pagalmā, un kuram iepatikās, tas jau tālāk un sagādāja kārtīgāku inventāru, un nu jau drīz būs 30 gadi ar makšķeri rokā. Vimbas tāpēc, ka tā zivs šeit katru gadu nāk, un katru gadu ir iespēja noķert. Nu, jā, nav lēti, bet hobijs ir hobijs, un, ja tas sagādā prieku, var kādus līdzekļus tam atvēlēt," stāsta vimbu makšķernieks Reinis Drunka .

Vimbu licencēm Mūsa tiek sadalīta zonās. "A" zonā ir tikai 50 sezonas licences ar atlaidēm biedrības biedriem, upēm pieguļošo zemju īpašniekiem, kā arī cilvēkiem pēc 65 gadu vecuma un invalīdiem, un tikai 25 licences pieejamas pārējiem vimbu tīkotājiem. Savukārt "B" zonā, kas atrodas ārpus pilsētas, licenču ir krietni vairāk. Klāt vēl arī vienreizējās licences, kuras "B" zonā šogad iespējams iegādāties arī internetā.

"Vīri pierakstās jau iepriekšsējās dienās sarakstos, un nāk pakaļ licencēm. Par cik šogad ir tie kovid ierobežojumi, nav noteikts ierasties konkrēti deviņos. No 9-12 vīri ieradīsies. "B" zonas licences tā nav problēma. Lielāka interese ir par "A" zonas licencēm. Laikam ir tā ierastāks, katrs ir iemīļojis savu makšķerēšanas vietu, un viņš grib tur makšķerēt," norāda Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības valdes loceklis Andris Juškevics.

Un, lai gan tradicionālie "Vimbu svētki" Bauskā šogad atkal pandēmijas dēļ nenotiks, licencētā vimbu zveja 1. aprīlī sāksies neatkarīgi no tā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti