Bauskā kopā ar Lieldienām svinēs Vimbu svētkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc divu gadu pārtraukuma Lieldienu brīvdienās Bauskā atkal tiks svinēti Vimbu svētki. Makšķernieki sacentīsies par lielāko lomu, kas prasmīgu pavāru rokās kļūs par cienastu svētku baudītājiem. Šoreiz svētkos būšot arī kāds jaunums, kas veltīts dabas aizsardzības jautājumiem.

Bauskā kopā ar Lieldienām svinēs Vimbu svētkus
00:00 / 04:52
Lejuplādēt

Pavasaris sākas ne vien ar krokusu pumpuriem, bet arī ar vimbām, kas no jūras dodas nārstot uz upēm. Uz Kuldīgu tad dodas tie, kas lūkotos vimbu kāzu dejā virs Ventas rumbas, bet uz Bausku tie, kuriem tīkamāka šķiet vimbu makšķerēšana. Šoreiz svētki plānoti svētdien, 17.aprīlī.

Lai iegūtu kārotās licences vimbu makšķerēšanai Bauskā, marta pēdējā sestdienā vīri gaidīja garā rindā. “Interese tiešām gadu no gada nemazinās, varbūt pat nedaudz pieaug. Bet šobrīd, var teikt, ir sasniegts tāds optimums. Tie, kuri ļoti grib licences, arī vienmēr dabū, bet zināmu piepūli tas prasa. Bauska vienmēr ir bijusi ļoti saistoša. Pirmkārt, jau tā masveidība ir tāpēc, ka Rīga ir tuvāk. Šeit ir ļoti plaša teritorija, kurā makšķerēt vimbas – gar abiem upju krastiem vismaz 40 kilometru garumā,” pastāstīja Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrības priekšsēdētājs Valērijs Gabrāns.

Aprīlī, kad sudrabotās skaistules upēs ienāk visvairāk, baušķenieki svin Vimbu svētkus. Tad makšķernieki sacenšas par lielāko lomu.

“Ir individuālais vērtējums, un, lai nebūtu masveidība, jo tomēr mēs to resursu ļoti taupām un saudzējam, vērtē tikai vienu vimbu. Pietiek noķert vienu lielu vimbu, lai tu varētu piedalīties sacensībās. Tā ir ļoti liela veiksmes formula. Visu izsaka tieši svars,” skaidroja Gabrāns, atklājot, ka rekords bijis tuvu kilogramam.

Vimbu svētku tradīcija Bauskā aizsākās pirms sešiem gadiem, bet Covid-19 pandēmijas radītās  pauzes dēļ šajā nedēļas nogalē gan makšķernieki, gan vimbu baudītāji uz svētkiem pulcēsies ceturto reizi.

Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrības priekšsēdētājs norādīja, ka par to, lai svētku apmeklētāji varētu palutināt garšas kārpiņas, rūpējas makšķerēšanas sacensību dalībnieki. “Makšķerēšanas sacensību dalībnieki ar savu parakstu apliecina, ka tajā dienā noķerto atļauto lomu visu bez atlīdzības atdod svētku rīkotājiem, kuri turpat uz vietas tās centīsies sagatavot,” pastāstīja Gabrāns.

Bauskas kultūras centra svētku producente Līga Stankeviča pastāstīja, ka Vimbu svētkos priecēs arī dažādi muzikālie priekšnesumi un būs arī kāds jaunums.

“Pēc divu gadu pārtraukuma mums tas būs liels notikums. Mēs paši to nevaram sagaidīt. Mēs pieturēsimies vislabākajām tradīcijām – ķersim vimbas, priecāsimies par dabu, par pavasari. Svinēsim svētkus ar ģimeni kopā. Jaunais varētu būt Dabas stacija, kas būs piepildīta ar dažādām aktivitātēm, kas vēsta tieši par dabas aizsardzību,” pastāstīja Stankeviča.

Vietējā laikraksta interneta vietnes komentāros baušķenieki gan pauduši neapmierinātību, ka ilgi gaidītie svētki šoreiz notiek Lieldienās. “Tas bija ar nodomu. Vimbu svētki jau iepriekš ir svinēti kopā ar Lieldienām tikai tāpēc, lai mēs svētkus varētu kuplināt. Svinēt vienus brangus, lielus svētkus, nevis izšķaidīties pa detaļām divos dažādos pasākumos. Es domāju, ka šie divi svētki arī ļoti sader kopā un viens otru tikai papildina,” skaidroja Stankeviča.

Vimbu svētku rīkošana pašvaldībai un kultūras centram izmaksājusi 25 000 eiro, bet pasākuma apmeklētājiem tie būs bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti