Pēc divu gadu pārtraukuma Līgatnē rīko Sēņu dienu

Sestdien, 2. septembrī, no pulksten 11 Līgatnes dabas takās notiks Sēņu diena, kas sausuma dēļ pēdējos divus gadus netika rīkota. Šis gads ir kopumā bijis nokrišņiem bagāts, kas sekmējis arī sēņu augšanu, informēja Līgatnes dabas takās.

Pasākumā būs iespēja doties pastaigā pa Līgatnes dabas takām un apskatīt cepurīšu sēņu izstādi, kas veidota no Līgatnes un Siguldas apkārtnes mežos atrastajām sēnēm.

No pulksten 11 līdz 15 mikologs Edgars Mūkins apmeklētājiem plašāk pastāstīs par saviem atradumiem. Kā ierasts apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savas salasītās sēnes, tostarp tādas, ko paši nevar atpazīt.
Mikologs atgādina, ka sēnes kātiņa pamatne bieži vien sniedz informāciju par sugu un sēni var izņemt no zemes vai "izskrūvēt", nebojājot apkārtējās sūnas. Taču nevajadzētu bojāt aizsargājamu un retu sugu sēņotnes, jo to atpazīšanai noder arī fotogrāfija.

Sēņu izstādi Līgatnes dabas takās veidos mikologs Edgars Mūkins, kurš sēņu pazinēju vidū zināms ar viņa veidoto portālu senes.lv, kurā atrodama plaša informācija par Latvijā sastopamām cepurīšu sēnēm un sabiedrībā aktuālām sēņu lietu norisēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti