Rīta Panorāma

Jauni dronu uzbrukumi Maskavai

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Bulgārijā ar gaisa pūķiem iezīmē putnu migrācijas maršrutu

Bulgārijā ar iespaidīgu gaisa pūķu šovu iezīmē putnu migrācijas maršrutu

Melnās jūras piekrastē jau 11. reizi sarīkots gaisa pūķu festivāls, šogad rīkotāji cenšoties izklaidi sasaistīt arī ar dabas aizsardzības jautājumiem.

Festivāla dibinātājs Jurijs Georgijevs norādīja: "Daudzi putni lido gar krastu no dienvidiem uz ziemeļiem un atpakaļ, un tas ir "Via Pontica" maršruts. Septiņās dažādās vietās šajā maršrutā Melnās jūras piekrastē mēs nolēmām rīkot festivālu. Tā mērķis ir popularizēt migrācijas ceļu, kā arī piedāvāt šo izrādi jaunai auditorijai."

Jau agri no rīta starptautisko gaisa pūķu klubu dalībnieki paceļ gaisā pūķus, radot patiešām iespaidīgu skatu. Skatītājus priecē arī sporta pūķi, kas lido ļoti ātri un ar kuriem iespējams veidot sarežģītas figūras.

Vietējais entuziasts Martins Karnoļskis šo hobiju salīdzināja ar riteņbraukšanas trikiem, kas prasa neatlaidību un īpašas prasmes.

Veiksmes formula esot regulāri treniņi un vējš. Viņš jau astoņus gadus darbojas "Wind Hunters" komandā Singapūrā, veido dažādus šovus, un vēlas izveidot līdzīgu komandu arī Bulgārijā.

Šogad festivāla dalībnieki un rīkotāji arī veicina izpratni par apdraudēto putnu sugu un dabas aizsardzību. Simboliski, ka gan pūķi, gan putni lido gaisā un lielā mērā ir atkarīgi no vēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti