V.I.P.

V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts. Otrais pusfināls

V.I.P.

V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts. Fināls

V.I.P. - Veiksme. Intuīcija. Prāts. Otrais pusfināls

Atziņa «V.I.P.» spēlē: no rītiem būtu jāsveicina arī ūdens krāns

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rītu vajadzētu sākt, ne tikai sasveicinoties ar saviem tuvākajiem, bet arī ar ūdens krānu – pie šādas atziņas nonāca Latvijas Televīzijas erudīcijas projekta "Veiksme. Intuīcija. Prāts." dalībnieki, kuri visi saistīti ar ūdens jomu.

Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas (LŪKA) izpilddirektors, ūdens entuziasts un pētnieks Sandis Dejus  jau pirms sešiem gadiem, kad startēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauno zinātnieku komandā, "V.I.P." ierakstā sacīja: "Vēlos panākt, lai ikviens ūdeni dzertu no krāna, nevis pirktu to pudelēs – ūdens kvalitāte Latvijā to nenoliedzami atļauj, tikai cilvēkiem jāmaina attieksme un jāuzticas tam, jo neesam tik bagāta nācija, lai varētu atļauties dzert ūdeni no pudelēm, par to pārmaksājot teju 1000 reižu."

Sandis toreiz bija kapteinis un tagad ir kapteinis komandai, kuras uzņēmuma abreviatūra ir ļoti zīmīga.

Komanda "LŪKA"

"Man jau šķiet, ka būšu iefiltrējies visos iespējamos medijos, lai informētu par ūdenssaimniecības nozares nozīmību sabiedrības dzīvē un eksistencē, dzeramā ūdens lietošanā no krāna popularizēšanā," aizrautīgi stāstīja Sandis, norādot: "Esmu ūdens entuziasts trešajā paaudzē, cenšos sabiedrībai izskaidrot ūdenssaimniecības nozares būtiskumu ikviena sabiedrības locekļa ikdienā, jo bez centralizētām ūdensapgādes sistēmām un notekūdeņu sistēmām pilsētas nevar pastāvēt."

Komanda "LŪKA"
Komanda "LŪKA"

Brīvajā laikā Sandis meklē iespējas nodarboties ar jebkuru sporta veidu, kur iesaistītas bumbiņas vai bumbas: "Man patīk bumboties, esmu kucēna tipa cilvēks, kura virzienā vajag tikai pamest bumbu. Aizraujos ar vairākiem sporta veidiem, kuros iesaistīta bumba, – futbolu, basketbolu, volejbolu, florbolu, tenisu. Dažādiem sporta sacensību rezultātiem gan vairāk sekoju līdzi skolas gados, tagad tam tik daudz laika vairs nav, jo uzmanība jāvelta ūdenim."

Komandā "LŪKA" ir Antra Alksne, SIA "Valgums-S" (Salaspils) valdes locekle, "LŪKA" valdes locekle un mamma diviem jauniešiem. Viņa piekritusi piedalīties vipā, jo "ikviens var izdarīt visu, vajag tikai vēlēšanos un interesi". Viņai ir ne vien plaša pieredze, vadot komunālās saimniecības uzņēmumus, bet arī aktīva dzīves pozīcija – ceļot, slēpot, braukt ar velosipēdu, motociklu, ravēt, stādīt, gudri saplānojot, – visu var paspēt.

Savukārt komandas biedrene Gudruna Vectirāne sacīja: "Kāpēc nepamēģināt arī vipu? Lieliska iespēja pārbaudīt sevi, jo piekrītu Sokrātam: "Nav kauns nezināt, bet gan negribēt zināt".     

Gudruna Vectirāne ir viena no ilglaicīgākajām ūdenssaimniecības nozares uzņēmumu vadītājām. Interesē un mīl savu darbu. Ir ome septiņiem mazbērniem, kuri noteikti priecāsies par šo startu vipā.

Komanda ir atraktīva un spēli uztver viegli ar smaidu, pasmej par neveiksmēm un dzīvīgi gavilē par veiksmēm, ikvienā brīdī gatavi rast atbildes ar piemēriem no ikdienas.

RTU pētnieki, doktoranti

"Tas ir tik apbrīnojami," uzrunājot Aigara Lavrinoviča komandu, saka Uģis Joksts: "Tas ir tik motivējoši, ka jūs esat izvēlējušies ūdenssaimniecības nozari kā savu pētījumu lauku. Visi jauni zinātnieki, kas nopietni nodevušies rūpēm par to, lai mums būtu labs un tīrs ūdens!"

Aigars ir zinātņu doktors, lektors un pētnieks Rīgas Tehniskajā universitātē: "Ja tiek dota iespēja, kāpēc nemēģināt pārbaudīt sevi? Esam kolēģi. Komanda veidota, lai popularizētu ūdenssaimniecības nozares nozīmīgumu ikdienā, jo nekas no nekā nerodas un nekur nepazūd. Manu interešu lokā Rīgas Tehniskās universitātes Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijā ir mikroaļģes, notekūdeņu attīrīšana un resursu atgūšana."

RTU pētnieki, doktoranti
RTU pētnieki, doktoranti

Tikpat nopietnu darbības jomu pārstāv abas jaunās dāmas no Aigara komandas. Gan Linda, gan Viktorija aktīvi iesaistās sarunās par pētījumu objektiem, kā arī to, kas notiek ar ūdeni, kad mēs to mazliet palietojam. Linda Mežule ir RTU Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta direktore, vadošā pētniece. Galvenās pētniecības intereses saistītas ar biotehnoloģijām un mikrobioloģiskajiem procesiem inženiersistēmās, to uzlabošanu un jaunu tehnoloģiju izveidi, piemēram, sistēmas ātrai piesārņojuma noteikšanai pārtikā vai ūdenī.

Savukārt Viktorija Deņisova ir pētniece RTU Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijā, kā arī RTU doktorantūras studente. Viņas galvenie pētījumi ir dzeramā ūdens dezinfekcija ar alternatīvām tehnoloģijām.

Dalībnieces pierāda savas zināšanas, gan viegli apspriežot jautājumus par ķīmiju, matemātiku, kā arī ir kompetentas dažādu zinātņu labirintos. Protams, pa laikam dzirdams arī, ka kāds no dalībniekiem sastapies ar "Toričelli tukšumu" galvā.

Spēles izskaņā gan dalībnieki, gan Uģis savstarpēji vienojas, ka ūdens ir dzīvs, tas veldzē, tas dziedē, tas nomazgā un atjauno spēkus, tas ir visa pamats, tāpēc, iespējams, katru rītu "labrīts" jāpadod ne tikai savam tuvākajam, bet arī savam ūdens krānam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti