Rīta Panorāma

Uz ASV kinoekrāniem atkal valda "Nekrietneles"

Rīta Panorāma

Leiboristi varētu uzvarēt Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās

Igaunijā uzcelts lielākais sniegavīrs valsts vēsturē

Igaunijā uzcelts lielākais sniegavīrs valsts vēsturē

Kādā Igaunijas mazpilsētā netālu no Tartu uzcelts valsts vēsturē lielākais sniegavīrs. Sarežģījumus sākotnēji radīja mainīgie laika apstākļi, taču tieši tāpēc skulptūrai varētu būt ilgs mūžs.

Sniegavīrs ir 11 metrus augsts un veidots no trīs dažāda izmēra sniega blokiem. Taču tā tapšana ilga mēnesi ne tikai laika apstākļu, bet arī sarežģītības dēļ. Nācās meklēt iekrāvēju, kas spēj pacelt smagos blokus; tāpat izgāzās sākotnējais plāns veikt apstrādi ar sniega lāpstas palīdzību. Izlīdzēja kāds brīvprātīgais – motorzāģa operators Reins, kuram tā bijusi jauna un interesanta pieredze.

Projektā iesaistījās arī apkārtnes iedzīvotāji, arī kāda seniore, kas atzina, ka atstājusi savas rokas nospiedumu.

Citi atnesa dažādus nepieciešamus sīkumus, tai skaitā skrūves un krēslus, tāpēc var droši teikt, ka sniegavīrs ir visu iedzīvotāju kopējais panākums.

Sniegavīra projekta vadītājs Janars Savirs norādīja: "Atkušņa nebija, bet uznāca lietus, un bija skaidrs, ka mēs šādos apstākļos neuzdrošināsimies neko darīt. Tad kļuva tik auksts, ka negribējās pat degunu bāzt ārā, kur nu vēl pacelties 11 metru augstumā ar pacēlāju. Patlaban, šķiet, ir īstais brīdis. Tagad sniegavīrs ir ciets, sasalis kā akmens, drošāks kā jebkad un stāvēs ilgāk."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti