Neatkarība

Neatkarība. Annele, Armands un Raitis

Neatkarība

Neatkarība

Neatkarība. Lida, Mārtiņš un Kaspars

Cilvēks ir dzīvs, kad viņam ir aizraušanās. Lidas sirdsdarbs Vārmes amatierteātrī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lida Čevere no Saldus par savu hobiju, aizraušanos un dzīvesveidu sauc teātri. 43 gadus viņa darbojusies Saldus teātrī, 21 gadu kā amatierteātra režisore Skrundā, bet pēdējos 16 gadus režisē izrādes Vārmes amatierteātrī "Es un Tu". Lida pati teātrinieku vidē nereti stādās priekšā kā nopelniem bagātā dzimtļaužu aktrise no strādnieku teātra. 

Par iedvesmojošiem latviešiem, kas aizraujas ar neparastiem hobijiem, stāsta Latvijas Televīzijas (LTV) dzīvesstila raidījums "Neatkarība".

ĪSUMĀ:

  • Lida Čevere par savu lielo dzīves aizraušanos sauc teātri. 
  • Teātris ir iespēja izdzīvot un pārdzīvot citu varoņu dzīves, izprast viņu rīcību.
  • Dzīves laikā Lida ieņēmusi dažādus amatus, bet teātris ir viņas sirdsdarbs.
  • Vēlme mācīties un apgūt ko jaunu ir iespējama jebkurā dzīves posmā.
  • Ikvienam cilvēkam ir vajadzīga kāda aizraušanās, vēlme izpausties un darīt.

"Neatkarība"

Jauns, moderns un iedvesmojošs dzīvesstila raidījums par cilvēkiem un viņu hobijiem. Projekta autors un stāstnieks ir kino operators Jānis Šēnbergs, kurš, bēgot no ikdienas garlaicības, sēdīsies pats savā hobijā – antīkā džipā, ko pa detaļai ķimerē kopā savā garāžā –, lai ar kameru rokās dotos apkārt Latvijai, pa ceļam sastopot tādus pašus no vienmuļās ikdienas bēgošus entuziastus. 

Raidījums skatāms Latvijas Televīzijā ceturtdienās plkst. 21.10 un vienmēr pieejams sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REplay.lv

Tā nav vienkārši aizraušanās, teātris ir Lidas dzīve. Teātris ir iespēja izdzīvot un pārdzīvot tik daudzu varoņu dzīves, meklēt attaisnojumus viņu rīcībai. Lida atceras, ka savam kolektīvam Vārmes amatierteātrī citreiz norāda, ka viņiem ir iespēja iejusties kāda cita ādā.

Nereti caur savu varoni no skatuves ir iespējams pateikt kaut ko tādu, ko reizēm nevar pateikt pat pašam tuvākajam cilvēkam. Un to varbūt neviens pat nezina.

Tikpat būtiska ir arī skatītāja jušana līdzi tam, ko viņš redz uz skatuves. 

Lida stāsta, ka viņas mīlestība pret teātri aizsākās salīdzinoši naivi. Strādājot telegrāfā, Saldus vietējā avīzē viņa reiz pamanīja sludinājumu, ka darbā tiek pieņemti jauni aktieri. Tolaik Lidai bija 27 gadi un, lai arī vēlme pieteikties bija, likās, ka tur viņa tā īsti neiederēsies. Tas bija tikai sapnis. Tomēr, neskatoties uz satraukumu un neziņu, viņa saņēmās un piezvanīja. Ātri vien Lida nonāca uz skatuves un tur arī palika.

Pāris gadu vēlāk, saskaroties ar grūtībām personīgajā dzīvē, teātris kļuva par vietu, kur Lida spēja pilnībā atslēgties un uz mirkli piemirst visas nebūšanas. 

"Tagad jau 16. sezonu Vārmes amatierteātrī darbojos kā režisore, tomēr nevaru teikt, ka tas ir darbs, jo tas ir kaut kas vairāk. Man tā ir kā otra ģimene un nebaidos teikt, ka arī mani zaķuļi [red. – teātra kolektīva dalībnieki] tā domā. Papildus tam Saldus tautas teātrī joprojām spēlēju arī kā aktrise," stāstīja Lida.

Dzīves laikā Lida ieņēmusi dažādus amatus. Viņa strādājusi telegrāfā, pieņemot un rakstot telegrammas, vēlāk bijusi noliktavas pārzine, strādājusi arī sociālajā dienestā ar bērniem. Darbojoties teātrī, pēc aptuveni 10-15 gadiem Lidā parādījusies interese par režijas darbu. Vecums tam nebija šķērslis, un Lidas mērķtiecība ņēma virsroku.

40 gadu vecumā Lida neklātienē sāka studēt menedžmentu un svētku pasākumu organizēšanu, bet vēlāk parādījās iespēja padziļinātāk apgūt arī režiju. 

Piedalies raidījumā "Neatkarība"!

Ar savu neparasto hobiju raidījuma autori aicina dalīties sociālajos tīklos "Instagram" vai "Facebook", vai arī sūtot fotogrāfiju un sava hobija aprakstu uz e-pastu [email protected].

"Ikvienam cilvēkam ir nepieciešama kāda aizraušanās. Cilvēks ir dzīvs, kad viņam ir kāds hobijs un aizraušanās. Cits cilvēks vecumā ap 70 gadiem dzīvo dzīvi, bet pēdējo 30 dzīves gadu viņam nemaz nav. Viņš dzīvo kaut kādos 80, 90 gados, paskatās televīziju un viss. Tas nav dzīvs cilvēks, viņš eksistē," uzskata Lida.

Lida saka, ka galvenokārt viņa mīl satiktos cilvēkus sev apkārt. Teātra ļaudis viņai apkārt kļuvuši teju par ģimenes locekļiem. Viņa mīl būt dzīves virpulī un tic, ka labo cilvēku ir daudz vairāk nekā slikto. Viņa mīl cilvēkus, kuros ir vēlme dzīvot, degt, radīt, kļūdīties un atkal mēģināt no jauna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti