Rīta Panorāma

Kijivā iededz Ziemassvētku egli

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Aizraujošs hobijs un azartisks sporta veids – kas ir automodelisms?

Aizraujošs hobijs un azartisks sporta veids – kas ir automodelisms?

Tā nav tikai braukšana. Tā par savu hobiju – trases automodelismu – stāsta Tāls Meļķis. Brīdī, kad jāpiedalās sacīkstēs, ir milzīgs azarts, bet azarts ir arī tad, kad savām rokām jālodē un jāizgatavo mazais automodelītis, lai ar to varētu doties trasē, kurā iespējams attīstīt ātrumu pat līdz 100 kilometriem stundā. Kas ir trases automodelisms, un kas mudina cilvēkus tajā iesaistīties?

Tāls Meļķis izrādīja dažādus auto modelīšus, kādi savulaik braukuši pa ielām vai autosporta sacīkstēs. Viņš kopā ar saviem draugiem reizi mēnesī ar šādiem trases auto modeļiem rīko savas sacensības. Intriga un azarts esot tik liels kā īstās sacīkstēs. Vīri paši izveido trasi, un parasti uzvar tas, kurš brauc visstabilāk un retāk izkrīt no trases.

"Tā nav tikai braukšana. Trases automodelisms ir pieejams visiem vecumiem. Mēs vienā trasē varam sacensties ģimenes ietvaros. Tēvs pret dēlu vai meitu," skaidroja Meļķis.

Tālam tas ir hobijs, bet ar trases automodelismu var nodarboties arī profesionālā līmenī.

Interešu pulciņa vadītāja Diāna Vidnere ir starp 70 labākajiem braucējiem pasaulē, regulāri piedaloties sacīkstēs dažādās valstīs. Reizi gadā notiekot pat pasaules čempionāts.

"Šī ir pults, ar ko vadām modeli. Pieskaroties baltajai svirai, modelis iet uz priekšu," viņa izrādīja. Trasē auto modelītis var attīstīt ātrumu līdz pat simt kilometriem stundā. Diāna ar trases automodelismu sākusi nodarboties bērnībā, ejot līdzi brālim uz pulciņu.

"Gāju, sēdēju, gaidīju viņu. Pēkšņi vienās sacensībās tas, kurš aizsāka to visu Latvijā, teica, lai es pamēģinu nobraukt. Pamēģināju, un tā es desmit gadus vēlāk joprojām esmu šajā hobijā un darbojos," viņa teica.

Tagad Diāna pati vada pulciņu bērniem. Viņa stāsta, ka tā ir ne vien izklaide, bet bērni visā šajā procesā iemācās arī daudzas jaunas lietas. Lai tiktu trasē, no sākuma pašiem jāuzbūvē savs braucamrīks.

Pulciņa dalībnieks Kaspars ar šo aizrāvies jau piecus gadus. "Es šeit esmu uzbūvējis divus savus modeļus. Esmu arī iegādājies divus modeļus, ar kuriem ir bijuši labi panākumi sacensībās. Man laikam šajā pasākumā visvairāk patīk azarts. Tu nevari vienmēr simtprocentīgi zināt, kas uzvarēs. Vienmēr jābrauc līdz beigām, jācīnās, nevari apstāties, kaut notiek visādas tehniskas ķibeles ar mašīnām," viņš skaidroja.

Bet pulciņa biedrs Rūdis bilda: "Mani ļoti interesē automodelisms, visādi metāli, lodēšana, vīlēšana, zāģēšana, viss, kas saistīts ar elektroniku."

Bērnu interese par trases automodelismu esot gana liela. Ir pat tādi, kas reizi nedēļā no Saldus brauc uz Rīgu, lai varētu veidot savus modelīšus un piedalīties sacensībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti