Aicina uz sēņošanas čempionātu Aizkraukles novadā

Aizkraukles novada Aiviekstes pagastā 9. septembrī desmito reizi notiks sēņošanas čempionāts. Tajā aicināti piedalīties gan individuāli dalībnieki, gan komandas, Latvijas Radio norādīja laikraksta "Staburags" redaktore Agita Grīnvalde-Iruka.

Čempionāts ir ļoti iecienīts un regulārie dalībnieki to ar nepacietību gaidīja arī šovasar, skaidroja Grīnvalde-Iruka. Tas notiks gan dienas, gan nakts laikā. Dienas čempionātā sēņotāji mežā dodas uz divām stundām, bet nakts čempionātā tiek dota tikai viena stunda, lai groziņā savāktu pēc iespējas vairāk sēņu.

Par sēņošanas čempionāta tradīcijām Aizkraukles novada pusē
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Prasmīgākie sēņotāji arī pa tumsu spēj atrast gan bekas, gan baravikas," stāstīja Grīnvalde-Iruka. Lai gan pagājušajā gadā sēņu mežos bija maz, čempionāts notika un sacensības bija sīvas, dalībnieki sacentās arī par gramiem.

Čempionātam ir iespēja pieteikties gan individuāli, gan komandā, un tajā regulāri piedalās darba kolektīvi, ģimenes ar bērniem, arī draugu kompānijas. Vidēji ik gadu čempionātā piedalās ap 50 sēņotājiem no dažādiem Latvijas reģioniem.

Katru gadu čempionāta norises teritorija tiek izvēlēta citā vietā, un tā netiek ierobežota. Agita Grīnvalde-Iruka atminējās, ka čempionātā pirms diviem gadiem, kurā piedalījās ap 60 dalībnieku, kopā tika savākti 222 kilogrami sēņu. Togad tika uzstādīts arī līdz šim nepārspētais rekords, kurā sēņotājs Didzis Vilciņš divu stundu laikā savāca 23 kilogramus sēņu.

Čempionātā tiek apbalvoti ne tikai sēņotāji ar vislielāko guvumu, bet arī tie, kuri ieguvuši lielāko vai vērtīgāko sēni. Tāpat tiek vērtēts arī komandu vizuālais noformējums. Pagājušajā gadā tika apbalvots arī jautrākais sēņotājs, skaidroja Grīnvalde-Iruka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti