Dienas ziņas

Dīķu ielas dīķis kļuvis neizbraucams

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aizvadīts Latgales mednieku kauss

«Nevar visu laiku pa krūmiem ložņāt, vajag arī svētkus.» Aizvadīts Latgales mednieku kauss

Medniekiem Latgalē ir savi tradicionālie gada svētki – tās ir sporta spēles "Latgales mednieku kauss", kur vienuviet pulcējas mednieku kolektīvi, lai ne vien baudītu ziemas priekus, bet arī pierādītu savas profesionālās spējas, dalītos pieredzē un izgaršotu dažādus kulinārijas labumus. 

Šaušana mērķī, ieroča salikšana, trofejas uzvilkšana kalnā ir tikai daži no mednieku sacensību trases posmiem. Jau 11. reizi tradicionālās sporta spēles, pulcējot kopā 22 draudzīgas un atraktīvas mednieku komandas, aizvadītas Krāslavas novada Skaistas pagastā.

Mednieku kolektīva "Andzeļu mednieks" pārstāvis Raimonds Nipers stāstīja: "Skriet bija viegli, patīkami, konkursi bija labi, bet visu izšķir šaušana. Savā laikā labākais rezultāts, ko esam izšāvuši, ir deviņi mērķi no desmit šāvieniem."

Savukārt Andrupenes mednieku kolektīva vadītājs Aleksandrs Stepiņš pauda: "Nevar jau visu laiku pa krūmiem ložņāt vien, vajag kaut kādus svētkus. Atpūsties ar saimi un lai visi kolektīvi varētu sanākt kopā." 

Viens no kolektīvu gaidītākajiem pārbaudījumiem ir kulināru konkurss – uz ugunskura jāgatavo viens ēdiens no medījumiem. Tradicionāli tiek gatavotas zupas, kur katram medniekam ir sava īpaša, noslēpumā turēta recepte.

Andrupenes mednieku kolektīva pārstāvis Genādijs sacīja: "Šodien būs jauns kuilis – ribiņas un mīkstums. Būs klasiskais harčo. Šī jau ir gadiem iestrādāta recepte. Jau trīs gadus pēc kārtas bija pirmā vieta."

Tikmēr mednieku kolektīva "Aulejas" pārstāvis Aivars Umbraško pauda: "Būs ar meža cūciņu. Mazu ruksīti. Sievietes, es uzreiz saku, ir saimnieces mājās, bet virtuvē tad, kad ir runa par medījuma viršanu, tad saimnieki esam mēs."

Sporta spēles pirmo reizi organizētas 2013. gadā, pulcējot vien četras Krāslavas apkaimes komandas. Šogad – jau 22. 

Vēl sacensībās medniekiem bija jāpārvar šķēršļu josla, skriešana ar mugursomu un munīciju un daudz kas cits. Mednieku svētki ir iespēja pārrunāt jomas aktualitātes, problēmjautājumus un dalīties pieredzē. Un daudzi ir jau vienojušies tikties nākamgad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti