VIDEO: Starptautiskā kosmosa stacija uzņem trīs astronautus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Kosmosa kuģim "Soyuz TMA-12M" naktī uz piektdienu izdevies saslēgties ar Starptautisko kosmosa staciju (SKS) un tajā nogādāt trīs apkalpes locekļus. Kosmosa kuģa apkalpes uzņemšana notikusi īsi pēc puspieciem no rīta pēc Latvijas laika, ziņo ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA).

Savienošanās ar SKS notika divas dienas vēlāk, nekā sākotnēji plānots, jo netika realizēts mēģinājums veikt procedūru sešās stundās.  Iepriekš vēstījām par kosmosa kuģa pacelšanos un tā nedienām ar dzinēja atbilstošu darbību. Četru Zemes orbītu apriņķošanas vietā, "Soyuz" kapsula devās apkārt planētai 32 reizes divu diennakšu laikā.

Aizkavēšanās pamatā bija problēmas ar vienu no kapsulas raķešdzinējiem. Krievijas valsts uzņēmuma “Energia” pārstāvji, kuri piegādā raķešdzinējus, uzsver, ka, visticamāk, notikusi matemātiska kļūme. Kosmosa kuģis bija novirzījies par vienu grādu no plānotās trajektorijas. Tādēļ “Soyuz” datorsistēma, visticamāk, bloķējusi dzinēja  ieslēgšanu, kas bija nepieciešama ātruma palielināšanai.

Tiek gan arī uzsvērts, ka nevienā brīdī astronautiem briesmas nav draudējušas.

28. martā 01:53:33 pēc Latvijas laika kosmosa kuģis pieslēdzās SKS modulim "Poisk" un nepilnas divas stundas vēlāk 04:34 "Soyuz TMA-12M" apkalpe divu Krievijas kosmonautu un viena ASV astronauta sastāvā devās Starptautiskajā kosmosa stacijā, kur to sagaidīja SKS trīs pārstāvji.

Atlidojušie kosmonauti SKS paliks līdz 2014. gada 11. septembrim, taču līdzšinējiem stacijas apkalpes locekļiem plānots to atstāt 14. maijā. Tad 39. ekspedīcija mainīs nosaukumu uz 40. SKS ekspedīciju. Misijas laikā paredzēti gan daudzi eksperimenti, gan vairākas iziešanas atklātā kosmosā, gan kravas kuģu sagaidīšana. Pirmais kravas kosmosa kuģis tiks palaists 31. martā no ASV Gaisa spēku bāzes Floridā.

NASA TV materiālā redzams, kā notika kosmosa kuģa saslēgšanās ar SKS.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti