«Twitter» pārmaiņas un jauna tīkla ideja, «Stopify» kara apturēšanai. Tehnoloģiju ziņas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Digitālajiem gardēžiem Latvijas Radio raidījums "#DigitālāsBrokastis" piedāvā iknedēļas tehnoloģiju TOP. Iepazīsties ar aizvadītās nedēļas spilgtākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem un produktiem!

#DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis

"Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" raidījums "Digitālās Brokastis" - Tava iknedēļas tehnoloģiju ziņu deva. Tehnoloģijas, digitālā kultūra un trendi, gadžeti un to apskati, kā arī sociālo tīklu jaunumi. Tiešraidē "Digitālās Brokastis" dzirdamas "Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" ēterā katru piektdienas rītu 10.05.

Podkāsta formātā raidījums klausāms visās lielākajās straumēšanas platformās:

1. Latvijā mobilo sakaru nodrošinātāji cels cenas

Energoresursu sadārdzinājuma dēļ Latvijā trīs mobilo sakaru nodrošinātāji cels cenas, vēstīja Latvijas Televīzija. Telekomunikāciju nodrošinātāju "Bite" un "Latvijas Mobilais telefons" jaunās, paaugstinātās cenas stājušās spēkā jau no 1. novembra, savukārt "Tele2" tās pacels līdz ar 1. decembri.

Pakalpojuma cenas visi operatori palielina visiem tarifu plāniem. "Bite" pacels visu tarifu cenas par 1,75 eiro, "Tele2" kāpumu pielāgos tarifa veidam, sadārdzinājums būs no viena līdz diviem eiro, bet LMT norādīja, ka vidējais cenas kāpums privātpersonām būs divi eiro.

Uzņēmumos noliedza, ka būtu notikusi savstarpēja vienošanās. Konkurences padomē norādīja, ka cenu celšana, visticamāk, nav bijusi savstarpēji saskaņota, bet skaidrs, ka uzņēmēji vēro konkurentu lēmumus.

2. Masks ievieš pirmās izmaiņas "Twitter" darbībā

Īlonam Maskam pārņemot "Twitter" vadību, viņš jau paziņojis par pirmajām izmaiņām pakalpojumā "Twitter Blue". Par noteiktu summu mēnesī "Twitter Blue" jeb zilās verifikācijas ikoniņas simbols tikšot papildināts ar jaunām iespējām.

Serviss, pēc Maska teiktā, iekļaus prioritāru statusu atbildēs, pieminēšanās un meklējumos, kas pēc jaunā īpašnieka domām ir būtiski, lai cīnītos ar spamu. Maksas lietotāji varēs publicēt garās formas video un audio, tāpat viņi redzēs uz pusi mazāk reklāmas un varēs piekļūt papildu saturam resursos, kuriem ir sadarbība ar "Twitter".

Līdz šim "Twitter Blue" piedāvāja lasīt rakstus bez reklāmām, dažās valstīs atsaukt vai rediģēt tvītus, kā arī pielāgot savu izvēlni un uzlikt iegādātu NFT kā savu profila bildi.

Kā ziņo vietne "The Verge", iekšēji "Twitter" ticis apspriests variants arī tirgot zilā ķekša verifikāciju par 20 dolāriem mēnesī. Nav gan skaidrs, kā praktiski tas strādātu, ņemot vērā, ka zilie ķekši līdz šim tiešām kalpojuši kā pārbaudīta konta simbols vai nu oficiālo iestāžu, amatpersonu vai lielu popularitāti sasniegušajiem.

3. Valsts pārbaudījumu veikšana elektroniski ļauj samazināt izmaksas

Kopš 1. septembra Ministru kabineta noteikumi paredz iespēju centralizētos eksāmenus vai to daļas kārtot elektroniski. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmas pilnveidojumu izstrādes ietvaros veikta funkcionalitātes modernizācija un papildināšana, lai elektroniski varētu kārtot valsts valodas prasmes pārbaudi, diagnosticējošos darbus, centralizētos eksāmenus un profesionālās kvalifikācijas eksāmenus.

Katru gadu tiek nokārtots ievērojams skaits minēto valsts pārbaudījumu – kopumā vairāk nekā 270 000.

"Līdz Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmas funkcionalitātes uzlabojumu ieviešanai bija vērojamas būtiskas atšķirības, kā tiek izmantotas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas katrā pārbaudījumu veidā. Līdz ar jauno Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmu ir izstrādāts vienots risinājums, maksimāli salāgojot valsts pārbaudījumu procesus, kas ļaus sagatavot, kārtot un vērtēt valsts pārbaudījumus e-vidē, būtiski uzlabot un efektivizēt valsts pārbaudījumu organizēšanu un norisi, kā arī optimizēt gan laika resursus, gan izmaksas," stāstīja IZM Informācijas tehnoloģiju departamenta direktore Inguna Kampāne.

Līdz ar papildinājumiem būtiski tiks atvieglota iespēja pieteikties pārbaudījumam, redzēt rezultātus, saņemt rezultātus apliecinošu dokumentu, iesniegt apelācijas, un trešajām pusēm pārbaudīt uzrādīto sertifikātu autentiskumu. Tāpat plānots būtiski uzlabot iepriekšējo gadu valsts pārbaudījumu pieejamību, kas ir svarīgi gan pedagogiem, gan izglītojamiem. Valsts valodas pārbaudījumu kārtotājiem būs pieejami uzdevumu paraugi un pašpārbaudes iespējas.

4. Novembra sākumā darbu sāk "Stopify" – Latvijā radīta unikāla ziedojumu straumēšanas platforma

Vēloties atbalstīt Ukrainu, domubiedru grupa sadarbībā ar Ziedot.lv un Ukrainas vēstniecību Latvijā brīvprātīgi radījusi straumēšanas servisu "stopify.org.ua" nelieliem, bet regulāriem ziedojumiem ikmēneša abonementa formātā, lai palīdzētu nodrošināt Ukrainas armijas akūtās ikdienas vajadzības un palīdzētu ātrāk izbeigt Krievijas uzsākto karu.

Platforma darbojas pēc ikmēneša abonementa principa: lietotājs izvēlas vienu no trim "abonēšanas plāniem", ko jebkurā brīdī var mainīt vai atcelt. Ziedojums nonāk projekta partnera, lielākās Latvijas labdarības organizācijas "Ziedot.lv",  speciālajā "Stopify" fondā.

Par savāktajiem līdzekļiem tiks iegādāts ekipējums un citas nepieciešamās lietas karavīriem, savukārt Ukrainas vēstniecība Latvijā nodrošinās informāciju par akūtajām bruņoto spēku vajadzībām. Informācija par ziedojumu izlietojumu tiks publicēta "Stopify" soctīklu kontos. Serviss darbosies līdz Ukrainas uzvaras dienai vai brīdim, kad tiks parakstīts uz Ukrainas nosacījumiem balstīts miera līgums.

5. "Twitter" tēvs Dorsijs strādā pie jauna sociālā tīkla izveides

Džeks Dorsijs, "Twitter" dibinātājs un bijušais izpilddirektors, pagājušajā nedēļā izziņojis sava jaunā sociālā tīkla "Bluesky Social" beta versiju. "Bluesky Social" ir blokķēdē bāzēts decentralizēts sociālais tīkls un pašreiz pieejams beta versijā, vēstīja vietne "Kursors".

Uzņēmuma pārstāvji norādīja, ka pirmo divu dienu laikā pēc beta versijas izziņošanas tajā reģistrējušies 30 000 lietotāju. Vienlaikus ilgi neesot jāgaida, kad lietotne būs publiski pieejama.

"Bluesky" tīmekļa vietnē teikts, ka tā ietvers jaunu sociālo tīklu standartu, kas satura veidotājiem sniegs neatkarību no platformām, izstrādātājiem – brīvību radīt un lietotājiem – pieredzes brīvību. Pēc uzņēmuma teiktā, to visu nodrošinās tehnoloģija "AT Protocol", pie kuras "Bluesky" pašreiz strādā, un tas ļaus lietotājiem pašiem kontrolēt algoritmus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti