Rīta Panorāma

Džonsons aicina pastiprināt sankcijas pret Krieviju

Rīta Panorāma

Par notriektiem dzīvniekiem aicina ziņot mobilajā lietotnē

Karš Ukrainā nesagrauj "kosmonautu brālību"

Starptautiskajā kosmosa stacijā Krievijas kosmonauts komandiera pienākumus nodevis ASV astronautam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Draudzīgā gaisotnē notikusi vadības maiņa Starptautiskajā kosmosa stacijā. Komandiera pienākumus no Krievijas kosmonauta Antona Škaplerova, kurš jau atgriezies uz Zemes, pārņēma ASV astronauts Tomass Maršbērns.

„Esmu ļoti lepns, ka biju šīs lieliskās apkalpes komandieris. Cilvēkiem uz Zemes ir problēmas. Orbītā mēs esam līdzvērtīgi, mēs neesam līdzīgi, bet mēs esam viena apkalpe.

Es domāju, ka stacija ir simbols draudzībai un sadarbībai, nākotnes kosmosa izpētes simbols. Un liels paldies maniem apkalpes locekļiem. Jūs esat kā mani kosmosa brāļi un māsas,” sacīja Škaplerovs.  

Arī Maršbērns pateicās savam priekšgājējam un solīja turpināt starptautisko partnerību un kosmosa izpēti.

Jau iepriekš Krievijas apkalpe izpelnījās pastiprinātu uzmanību, ierodoties stacijā dzeltenos tērpos ar zilām uzšuvēm. Viņi diplomātiski norādīja, ka katra apkalpe izvēlas atšķirīgas krāsas formas, un bijuši daudzi šādi tērpi, taču tas varētu norādīt arī uz solidaritāti ar Ukrainas iedzīvotājiem.

Tomēr situācija ir sarežģīta, jo rietumvalstu noteikto sankciju dēļ apdraudēti daudzi starptautiski projekti, kuros piedalījās Krievija. Piemēram, Eiropas Kosmosa aģentūra kārtējo reizi atlika „ExoMars” misiju, jo pašgājēju zondi uz kaimiņu planētu bija plānots nogādāt ar Krievijas raķeti. Problēmas var rasties arī Starptautiskajā kosmosa stacijā, taču šoreiz Kazahstānā ar Krievijas „Sojuz” kapsulu  piezemējās arī  ASV astronauts.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti