Rīta Panorāma

Intervija ar iekšlietu ministri Mariju Golubevu par iekšlietu nozares prioritātēm

Rīta Panorāma

Springstīns vasarā atgriezīsies uz skatuves Brodvejā

Uz SKS nosūta kalmāru mazuļus

«SpaceX» kosmosā nosūta kalmāru mazuļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Uzņēmuma "SpaceX" raķete jūnija sākumā devās uz Starptautisko kosmosa staciju, lai astronautiem nogādātu kārtējo vairāk nekā trīs tonnas smago kravu. Bez dažādiem pētniecības piederumiem un instrumentiem, uz orbītu aizceļoja arī 128 nesen izšķīlušies kalmāru mazuļi.

Kalmāru mazuļi ir daļa no pētījuma, kura mērķis ir labāk izprast mikrogravitācijas ietekmi uz dzīvnieku un labvēlīgo mikrobu mijiedarbību.

Floridas Universitātes mikrobioloģe Džeimija Fostere paziņoja, ka kalmāriem ir līdzīga imūnsistēma kā cilvēkiem, taču vienkāršāka, tāpat kā tās mijiedarbība ar baktērijām.

Kalmāru mazuļi izšķīlās dienu pirms lidojuma uz kosmosa staciju – iepakoti mazos maisiņos ar ūdeni. Eksperiments varētu palīdzēt pētniekiem saprast, kā ilgoši kosmosa lidojumi var ietekmēt astronautu veselību.

Floridas Universitātes mikrobioloģe, raksturojot eksperimentu, teica, ka astronautiem, ilgstoši atrodoties kosmosā, imūnsistēma var tikt apdraudēta un tas var būt bīstami, jo kosmosā nav iespējams tik operatīvi noskaidrot veselības stāvokli kā uz zemes: “Tāpēc vēlamies saprast ilgtermiņa kosmosa lidojumu ietekmi uz dzīvnieku veselību, piemēram, imūnsistēmu, un kalmāri dod mums šo iespēju.”

Pirmo reizi kalmārus, tiesa, cita eksperimenta laikā nosūtīja kosmosā 2011. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti