Digitālās brokastis

LG OLED Flex vs. Samsung Odyssey Ark salīdzinājums #DigitālāsBrokastis

Digitālās brokastis

BŪS NEBŪS tehnoloģiju prognožu spēle 2023

Ziņas: Politiskā reklāma Twitter, 2022. gada top paroles un Steam populārākās videospēles

Politiskā reklāma «Twitter», 2022. gada TOP paroles un populārākās videospēles. Tehnoloģiju ziņas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Digitālajiem gardēžiem Latvijas Radio raidījums "#DigitālāsBrokastis" piedāvā iknedēļas tehnoloģiju TOP. Iepazīsties ar aizvadītās nedēļas spilgtākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem un produktiem!

#DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis

"Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" raidījums "Digitālās Brokastis" - Tava iknedēļas tehnoloģiju ziņu deva. Tehnoloģijas, digitālā kultūra un trendi, gadžeti un to apskati, kā arī sociālo tīklu jaunumi. Tiešraidē "Digitālās Brokastis" dzirdamas "Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" ēterā katru piektdienas rītu 10.05.

Podkāsta formātā raidījums klausāms visās lielākajās straumēšanas platformās:

1. Twitter atceļ politisko reklāmu aizliegumu, lai celtu ienākumus

“Twitter” pārstāvji ziņo, ka tuvāko nedēļu laikā plāno atcelt politisko reklāmu aizliegumu. Sākotnēji šāds aizliegums tika ieviests jau 2019. gadā, toreiz minot, ka “politiskā vēstījuma sasniedzamība ir jānopelna, nevis jāpērk”. Kā šāds pavērsiens ietekmēs reklāmu un ar to saistīto dezinformāciju vietnē Twitter?

Jau pērn novembrī uzņēmuma īpašnieks Īlons Masks vainoja aktīvistu grupas spiediena izdarīšanā uz reklāmdevējiem, lai apturētu reklāmu rādīšanu vietnē “Twitter”. Maskam bijuši arī strīdi ar “Apple” uzņēmumu, kas īslaicīgi apturēja reklāmu rādīšanu platformā, kā arī Masks apsūdzēja “iPhone” ražotāju par naida celšanu pret "vārda brīvību Amerikā", ziņo portāls “Techcrunch”. 

Vēsturiski “Twitter” atļāva šāda tipa reklāmas ar nosacījumu, ka reklāmdevēji nevar šīm kampaņām lietot konkrētus mērķa filtrus. Bet Maska vadības komanda esot gatava to mainīt. Runājot par aizsargbarjerām ap šāda veida reklāmām, “Twitter” paziņoja, ka “viņu pieeja, lai pārskatītu un apstiprinātu saturu, prioritāri aizsargās cilvēkus”.

Tāpat “Twitter” pārstāvji ziņo, ka ASV mīkstina normas attiecībā uz reklāmām. Uzņēmums īsti nesniedza sīkāku informāciju par to, kādus nosacījumus tas mainīs, bet min, ka šādām politiskajām reklāmām ir jābūt ģeogrāfiski ierobežotām. Proti, ziņojumā teikts, ka "reklāmdevēji, kuru mērķauditorija tiek atlasīta tikai Amerikas Savienotajās Valstīs, ir atbrīvoti no iepriekš uzskaitītajiem ierobežojumiem".

Jāatzīmē, ka nākamgad, kad ASV gatavosies 2024. gada vēlēšanām, politiskās partijas tērēs visu iespējamo naudu, lai virzītu vēlētājus sev par labu. Nav teikts, ka “Twitter” gūs lielus ieņēmumus, atļaujot politiskās reklāmas, taču 2019. gadā “Twitter” toreizējais finanšu direktors Neds Segals sacīja, ka 2018. gada ASV vēlēšanu laikā politiskās reklāmas veidoja 3 miljonus ASV dolāru.

2.  Vai tavu paroli atminētu vienā sekundē? Noskaidrotas 2022. gada TOP paroles

No 20 visbiežāk izmantotajām parolēm 18 uzmin mazāk nekā vienas sekundes laikā. Kādas ir pērnā gada nedrošākās paroles un vai cilvēkiem zūd iztēle paroļu domāšanā? Kā secina kiberdrošības eksperti no paroļu uzglabāšanas rīka “NordPass”, 2022. gadā liels cilvēku skaits joprojām izmantojis ļoti paredzamas un banālas paroles kā “password” (no angļu valodas – “parole”), “123456” vai “qwerty”, kas veidojas no pirmajiem burtiem datora tastatūras kreisajā, augšējā stūrī, ziņo portāls “Kursors”.

Vēl šajā topā ierindojas dāžadu labi zināmu zīmolu, filmu vai ēdienu nosaukumi. Kā piemēram, “addidas”, “spiderman” (no angļu valodas – “zirnekļcilvēks”) vai “popcorn”. Kā izskatās, tad paroļu izvēli iespaidojuši arī pasaulē nozīmīgi notikumi. Pagājušajā gadā notikusī Oskara filmu balvu pasniegšanas ceremonija iedvesmojusi teju 63 tūkstošu (62 983) cilvēku izmantot vārdu “Oscars” kā savu paroli. Savukārt, tieši laimes meklētāji, kuri izmanto aplikāciju “Tinder”, kas ir zināma kā tiešsaistes iepazīšanās platforma, savā paroles atšifrējumā lieto tieši vārdu “tinder”.

Lai gan sliktāko paroļu TOP mainās ik gadu, pētnieki novērojuši, ka katrā paroļu sarakstā dominē viens un tas pats princips – sporta komandu nosaukumi, filmu varoņi un pārtikas preces. Interesanti, Lielbritānijā, kur futbols ir lielā cieņā, starp iedzīvotāju populārākajām parolēm ierindojas vārdi “arsenal” un “liverpool”.

Taču kādu paroli vajadzētu izmantot, lai to atminēšana neaizņemtu vien pāris sekundes? “NordPass” iesaka ievērot 5 vienkāršus punktus: 

  • izmantot garas un sarežģītas paroles;
  • neizmantot paroles atkārtoti;
  • regulāri sekot līdzi, kurus kontus joprojām izmanto un kuriem vairs nepiekļūst; 
  • pārbaudīt paroles stiprumu un regulāri atjaunināt to;
  • izmantot paroļu pārvaldnieku.

3. Spēļu platformas “Steam” spēlētākās spēles

Populārā videospēļu platforma “Steam” publicējusi 2022. gada populārāko spēļu topu pēc dažādiem kritērijem. Pēc galvenā kritērija “spēles peļnas” platīna jeb augstākajā kategorijā ierindojušās šādas spēles: “Dota 2”, “Monster Hunter Rise”, “Elden Ring”, “Lost Ark”, “Dying Light 2”, “Apex Legends”, “CS:GO”, “Naraka Bladepoint”, “Call of Duty: Modern Warfare II”, “PUBG”, “Destiny 2” un “Yu-Gi-Oh! Master Duel”. Precīzus pārdošanas rādītājus gan “Steam” platforma neatklāj, tāpēc secībai sarakstā nav nozīme.

Visvairāk spēlētāko spēļu kategorijā, kuru nosaka pēc visvairāk vienlaikus tiešsaistē esošajiem spēlētājiem, lielas atšķirības nav, taču ir pāris videospēles, kuras atšķiras no peļnas kategorijas. Tajā platīna kategorijā ierindojas “Dota 2”, “Yu-Gi-Oh! Master Duel”, “Destiny 2”, “Call of Duty Modern Warfare”, “Dying Light 2”, “Lostark”, “Elden Ring”, “Goose Goose Duck”, “CS:GO”, “ARK: Survival Evolved”, “PUBG” un “Apex Legends”. No šī topa godīguma labad izslēgtas tādas videospēles, kas šo rādītāju centušās palielināt ar bezmaksas spēļu dienām un to atdošanas bezmaksas pavisam.

Pavisam cita aina paveras virtuālās realitātes spēļu kategorijā, kuras tops arī tiek veidots pēc ieņēmumiem. Platīnu iegūst “Zenith: The Last City”, “Half-Life Alyx”, “Into the radius”, “Beat Saber”, “VTOL VR”, “Skyrim VR”, “Bone lab”, “Blade & Sorcery”, “Pavlov”, “After the fall”, “Boneworks” un “Superhot VR”. Sarakstā iekļautās spēles ir tādas, kuras ir speciāli izstrādātas vai pārveidotas virtuālajai realitātei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti