Operatori spriedīs par numuru pārnešanas laika samazinājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 3 mēnešiem.

Otrdien, 12. janvārī, sekojot Eiropas Komisijas direktīvai, trīs mobilo sakaru operatori – Bite Latvija, Tele2, LMT un Lattelecom tiksies, lai vienotos par numuru pārnešanas laika samazinājumu, samazinot līdz šim noteikto 10 dienu procesu.


Eiropas Komisijas direktīva nosaka, ka līdz 2011. gada 11. maijam dalībvalstu likumdošanā ir jābūt ieviestai normai, kas nosaka numuru saglabāšanas pakalpojuma nodrošinājumu ne ilgāk kā 1 dienas laika.

Galvenais numuru pārnešanas procesa diskusiju loks notiek par numuru pārnešanas laiku, kas vēl joprojām Latvijā ir noteikts - 10 dienas, kamēr citās Eiropas valstīs tas ir daudz mazāks – līdz pat vienai dienai.

«Jau šobrīd operatori ir tehniski gatavi nodrošināt numuru pāreju vienas dienas laikā. Tāpēc uzskatām, ka numuru pārejas laika samazināšana ne tikai palīdzēs laicīgi sagatavoties ES prasību ievērošanā, bet jau uzreiz palielinās mobilo telefonu lietotāju ērtības un izvēles iespējas,» stāsta «Bite Latvija» Regulējošo lietu direktore Zita Zilgalve.

Kā liecina Datorikas institūta DIVI apkopotie dati, kopumā 2009. gadā iespēju nomainīt mobilo telekomunikāciju operatoru, saglabājot iepriekšējo tālruņa numuru, izmantoja vairāk nekā 92  tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Salīdzinoši 2008. gadā numura pārnešanu veica vien aptuveni 60 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Numuru pārnešanas process ir pieejams Latvijas iedzīvotājiem jau no 2005. gada 15. decembra. Tā ir bezmaksas iespēja cilvēkiem mainīt operatoru, saglabājot līdzšinējo tālruņa numuru.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti