«Netflix» ienākšana Latvijā varētu samazināt pirātisko filmu apriti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvija ir starp tām 130 valstīm, kurās turpmāk būs pieejams video straumēšanas serviss “Netflix”. Nākotnē tas varētu nozīmēt, ka Latvijā samazināsies pirātisko filmu un seriālu aprite.  

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Video straumēšanas serviss “Netflix” piedāvā skatīties neskaitāmas filmas un seriālus par mēnešmaksu, kas pielīdzināma vienai kino biļetei. Viens no galvenajiem ieguvumiem no “Netflix” ienākšanas Latvijā ir tas, ka tiks mainīta lietotāju domāšana un nākotnē samazināsies pirātisko filmu un seriālu izmantošana. “Protams, pirātisms nepazudīs tā uzreiz vai vienā mirklī. Bet tā domāšana ir galvenais. Kāpēc cilvēki zog? Protams, ir tādi, kuriem vienkārši būtība ir kaut ko nospert. Bet Latvijas gadījumā no svara ir tas, ka nav alternatīvu, kur legālā formātā  iegūt mūziku vai filmas,” uzskata tehnoloģiju bloga kursors.lv vadītājs Kristaps Skutelis.

Labs piemērs Latvijā ir mūzikas straumēšanas servisa “Spotify” ienākšana, pēc kura cilvēki saprata, ka par saprātīgu cenu var klausīties mūziku arī legāli, saka Skutelis.

Tāpat viņš uzskata, ka tālākā nākotnē “Netflix” varētu kļūt tik populārs, ka izrādīs konkurenci arī Latvijas televīzijas kanāliem: “Protams, tas ir auditorijas un auditorijas interešu jautājums.  To, ko mēs varam redzēt Latvijas televīzijā vai interaktīvajā televīzijā, tas ir viens piedāvājums, kas uzrunā vienu auditoriju. Un “Netflix” ir citādāks piedāvājums, bet pavisam noteikti dažu gadu laikā tas kļūs vērā ņemama spēlētājs.”

Tai pašā laikā Latvijā lielākā televīzijas pakalpojumu sniedzēja “Lattelecom” biznesa attīstības direktors Arvilds Kupris stāsta, ka parasti pēc “Netflix” ienākšanas mainās cilvēku paradumi. Turklāt konkurence, kas veidojās, ir draudzīga, liekot televīzijām meklēt veidus, kā attīstīties pašiem. “Kļūst arvien mazāk populāra satura skatīšanās lielajā televīzijas ekrāna. Tā kā no tāda viedokļa es vērtēju pozitīvi.

Kas ir vēl viena tendence, kas notiek, kad ienāk “Netflix” - cilvēki kļūst izvēlīgāki satura jomā,” uzskata Kupris.

Tāpat maz ticams, ka “Netflix” varētu iekarot to auditoriju, kurai angļu valoda ir sveša. Latvijas tirgus, visticamāk, nebūs tik kārdinošs, lai saturu tulkotu arī latviešu valodā, uzskata Kupris.

“Netflix” šobrīd pieejams 190 valstīs, un tā lietotāju skaits sasniedz 70 miljonus. Paredzams, ka tuvākajā laikā lietotāju skaits daudzkārt pieaugs. Interesanti, ka serviss joprojām nav pieejams Ķīnā, kā arī ASV noteikto sankciju dēļ nebūs pieejams Krimā, Ziemeļkorejā un Sīrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti