Lietuva plāno astoņu gadu laikā kļūt par dabaszinātņu nozares līderi pasaulē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lietuvai ir visi priekšnosacījumi, lai kļūtu par pasaules līderi dabaszinātnēs un pēc astoņiem gadiem panāktu Singapūru pēc dabaszinātņu sektora radītā iekšzemes kopprodukta (IKP) apmēra, paziņojusi Lietuvas ekonomikas un inovāciju ministre Aušrine Armonaite.

Viļņā notiekošajā Eiropas lielākajā rūpniecisko biotehnoloģiju un bioekonomikas forumā "EFIB 2022" Armonaite pieļāva, ka Lietuva varētu būt vienīgā Eiropas Savienības (ES) valsts, kur gandrīz desmit gadus dabaszinātņu sektora izaugsme ir mērāma ar divciparu skaitli.

"Mēs zinām dabaszinātņu sektora potenciālu un tā attīstīšanas vērtību, tādēļ esam sev noteikuši mērķi līdz 2030. gadam kļūt par dabaszinātņu sektora līderi pasaulē un panākt Singapūru pēc šī sektora veidotā IKP apmēra," klāstīja ministre.

Lietuvā ir gandrīz 600 dabaszinātņu kompāniju, kurās strādā vairāk nekā 7500 cilvēku, 5000 zinātnieku strādā dabaszinātņu projektos, astoņi centri ir specializējušies dabaszinātnēs, sešas universitātes un septiņas koledžas piedāvā dabaszinātņu programmas, liecina Lietuvas Ekonomikas un inovāciju ministrijas apkopotā informācija.

Valstī darbojas arī 60 ar dabaszinātņu jomu saistītu jaunuzņēmumu.

Lietuvas mērķis ir līdz 2030. gadam panākt, ka dabaszinātņu nozare veido 5% no IKP, kas ir piecas reizes vairāk nekā pašlaik, un kļūt par pasaules līderi šajā jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti