Dienas ziņas

Daugavpilī izveidota "Izlādes - uzlādes" siena

Dienas ziņas

Arī šogad – virtuālais tautastērpu gājiens

Liepājas Universitātē tapusi koka elektromašīna

Liepājā tapusi koka elektroautomašīna

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Unikāls koka elektroauto prototips tapis Liepājas Universitātē (LiepU) studiju programmā “Viedās tehnoloģijas”. Tas ir izmantojams lauksaimniecībā, izklaides sfērā, kā arī, iespējams, pilsētu komunālajā saimniecībā.

LiepU jau iepriekš bija strādājusi pie koka automobiļa ar elektrisko dzinēju, taču, izskatot vairākus piedāvājumus, tika pieņemts lēmums projektu veidot kopā ar Rīgas Augsto tehnoloģiju izglītības biedrību. Tā nāca talkā arī ar finansējumu, kuru, pēc projekta vadītāja Ulda Žaimja vārdiem, vairāku iemeslu dēļ šobrīd ir grūti nosaukt, taču tas lēšams vairākos tūkstošos eiro.

‘’Izstrādātais automobilis ir ar salīdzinoši lielu kravnesību, līdz pat tonnai. Pilnībā elektriski vadāms, vadāms arī attālināti. Var iet blakus šim auto un vadīt vajadzīgajā virzienā. Šī mašīna ir faktiski platforma, kurai var uzlikt dažādas virsbūves,’’

stāstīja LiepU Dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju institūta direktors Uldis Žaimis.

Koka auto būvniecība pilnībā atbilstot LiepU pērn izveidotās studiju programmas ‘’Viedās tehnoloģijas’’ pamatiem, proti, transportlīdzeklis aprīkots ar šķēršļu detektoriem, vairākiem mākslīgā intelekta elementiem un tam ir attālinātā datu pārraide.

Liepājas Universitātes speciālisti ir pabeiguši darbu pie koka elektroauto izgatavošanas. Dabas un inženierzinātņu...

Posted by Liepājas Universitāte on Wednesday, 28 April 2021

 

Mašīnu aptuveni mēneša laikā kopā salika universitātes programmas ''Informācijas tehnoloģija'' 4. kursa students Jānis Mackus.

‘’Pirmo reizi to darot, ir nedaudz sarežģītāk, jo nav skaidrības īsti, kur, kas iet, un ir jāizpēta šis jautājums, tev atnāk detaļas, un tu skaties, kur, kas iet. Otro reizi to izdarīt būtu ļoti viegli,’’ stāstīja Jānis Mackus.

Izstrādātais auto kalpos kā prototips tālākiem projektiem, taču jau šobrīd tā veidotāji saskata potenciāli plašu automašīnas pielietojumu.

"Pielietojumi ir ļoti dažādi iespējami. Lauksaimniecībā, lai izvadātu barību fermas apstākļos, noliktavu saimniecībās kastu pārvadāšanai teritorijas vai noliktavas iekšienē. Zemnieku saimniecībā – atvest produkciju līdz novietnei,’’ skaidroja Uldis Žaimis.

‘’Ir ļoti labi, ka šādi projekti tiek izmantoti slēgtās telpās, privātām vajadzībām. Šādā lietā izmantojot transportlīdzekli, tam nav nepieciešama reģistrācija. Ja tas piedalās ceļu satiksmē, kaut vai škērsojot ceļu, tam ir nepieciešama reģistrācija, un tam jau ir citi nosacījumi,’’ sacīja CSDD Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece Ieva Bērziņa.

Liepājas Universitāte tuvākajā laikā plāno izstrādāt pēc izmēra nedaudz mazākus elektroauto, kuru detaļu komplektus, rasējumus un instrukcijas, kā tos būvēt, pēc tam piešķirs Liepājas skolām. Tad izglītības iestādēs šādus automobiļus skolēni varētu salikt kopā, piemēram, darbmācības stundās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti